ВО "Свобода"

ENG

10 лютого 2017
Денис Корнієнко: Разом з громадою ми захистимо права дергачівців на медичне обслуговування
Денис Корнієнко: Разом з громадою ми захистимо права дергачівців на медичне обслуговування

10 лютого 2017 року в місті Дергачі, що на Харківщині, депутати-свободівці міської ради Денис Корнієнко та Володимир Безрук скликали Віче, на якому обговорили перспективи впровадження медичної реформи в Україні загалом та зокрема на Дергачівщині. На акції були присутні депутати Дергачівських міської та районної рад, представники патріотичних політичних та громадських організацій. Окрім того, у заході взяв участь голова Харківської обласної організації ВО "Свобода" Ігор Швайка. Дергачівців хвилювало питання можливого переносу та закриття лікарень міста та районну. Денис Корнієнко запевнив містян у тому, що Всеукраїнське об'єднання "Свобода" зробить усе можливе для того, аби захистити медичні права мешканців Дергачівсього районну.

Захід відбувався біля будівлі Дергачівської районної державної адміністрації, але ані голова району Олександр Політуха, ані голова районної ради Геннадій Лазарєв до представників громади не вийшли. Натомість, учасників акції зустрічав великий плакат, розташований на стіні будівлі райадміністрації біля центрального входу. На плакаті було зазначено: "Всі лікарні Дергацівського району будуть збережені".

"Керівництво району навіть не вийшло до представників громади, аби спробувати захистити ту псевдореформу, що її нині намагаються впроваджувати владці. Натомість, свої "обіцянки-цяцянки" вони передали нам опосередковано ‒ через оцей величезний плакат. Найцікавіше, що роздаючи подібні обіцянки ці чиновники, очевидно, самі не впевнені, як буде насправді. Бо медична реформа ‒ це профанація. Ніхто сьогодні не може нам показати концепцію цієї реформи, ніхто сьогодні не може нам продемонструвати, що владці хочуть бачити в результаті. Це "бутафорна реформа", що вигадана теоретиками, яким, очевидно, байдуже на здоров'я громадян. Бо виходить так, що для них найголовніше зекономити, а не забезпечити українців якісною медициною.

Ми не виступаємо проти реформування медицини. Ми виступаємо проти бездумного творення реформ, лише заради реформ. Тому позиція Всеукраїнського об'єднання "Свобода" є в тому, що потрібно проаналізувати ті пілотні експерименти, що були в кількох областях України та виокремити базовий рівень первинної медицини - зокрема налагодити і повноцінно впровадити соціально-політично-медичний інститут сімейного лікаря в Україні. Без системи забезпечення базового рівня первинної медицини говорити про госпітальні округи, або про щось инше ‒ не має сенсу. Тому "Свобода", як і завжди на захисті інтересів громади. Разом з громадою ми захистимо права дергачівців на медичне обслуговування", ‒ наголосив у своєму виступі депутат Дергачівської міської ради, свободівець Денис Корнієнко.

"Усі реформи мають починатися з концепції і з законів, або змін до існуючих законів. Нині у медичній царині є імітація реформ, але навіть ці ініціятиви можуть суттєво ускладнити доступ до медицини. Бо ні законів, ні змін до законів, ні, навіть, концепції реформування української медицини сьогодні не існує. Є лишень красиві картинки і красиві слова, і водночас жодного розуміння про те, як має бути. Тому я сьогодні дякую дергачівцям за активну громадську позицію. Саме така активна позиція є запорукою того, що ми разом здатні захистити наші права", - зазначив очільник Харківського обласного осередку ВО "Свобода" Ігор Швайка.

Світлини за посиланням: kharkiv.svoboda.org.ua

Прес-служба Харківської обласної організації ВО "Свобода"