ВО "Свобода"

ENG

21 лютого 2017
Кирило Лукашов: "Свобода" послідовно виступає за впровадження пропорційної виборчої системи з відкритими виборчими списками
Кирило Лукашов: "Свобода" послідовно виступає за впровадження пропорційної виборчої системи з відкритими виборчими списками

21 лютого 2017 року заступник голови Харківської обласної організації ВО "Свобода" Кирило Лукашов взяв участь у публічній дискусії "#ВиборчаРеформаChallenge", що була організована в Харкові Громадською мережею "Опора". Свободівець ознайомив присутніх з програмовими засадами ВО "Свобода", пов'язаними з виборчою системою України, а також зазначив, що для позитивних змін в Україні та якісного оновлення депутатського корпусу українського парламенту необхідно провести виборчу реформу.

"Всеукраїнське об'єднання "Свобода" послідовно виступає за впровадження виборів народних депутатів України за пропорційною виборчою системою з відкритими виборчими списками. Окрім того, в країні сьогодні необхідно впровадити реально діючий інструмент імперативного мандату. Політичні сили мають об'єднувати людей спільною ідеологією, координувати та нести повну відповідальність за діяльність депутатів. Імперативний мандат стане запобіжним засобом, який убезпечить партії та виборців від авантюристів та нечесних політиків, які лишень використовують політичні сили та їхні гасла задля того, аби потрапити до депутатського крісла.

"Свобода" також, послідовно виступає за чіткий контроль виборців за своїми обранцями. Реальним механізмом, який здатен забезпечити подібний контроль є механізм відклику депутатів. Громада повинна мати право як обирати, так і відкликати депутатів. Окрім того українці повинні мати гарантоване право на відклик чиновників, суддів, міських голів, начальників поліції тощо.

Окрім того, сьогодні в суспільстві існує запит на скорочення кількості парламентарів. "Свобода" погоджується з цим запитом та розглядає його в площині реалізації в Україні адмінстративно-тереторіяльної реформи. За програмою нашої політсили необхідно скасувати існуючий архаїчний поділ України на області та запровадити повітовий принцип адміністративно-територіяльного устрою. В Україні має бути 300 повітів та 300 народних депутатів, кожен з яких відповідатиме за один повіт", ‒ зазначив під час дискусії Кирило Лукашов.

Прес-служба Харківської обласної організації ВО "Свобода"