ВО "Свобода"

ENG

20 липня 2017
Кирило Лукашов: Аби забезпечити вимушених переселенців виборчими правами, в країні має бути державна стратегія звільнення окупованих територій
Кирило Лукашов: Аби забезпечити вимушених переселенців виборчими правами, в країні має бути державна стратегія звільнення окупованих територій

20 липня 2017 року в Харкові відбулася публічна дискусія "Законопроект 6240 ‒ шлях до забезпечення виборчих прав переселенців та трудових мігрантів". Проведення заходу ініціювали Громапдянська мережа ОПОРА, IFES Україна, Громадський холдинг "Група впливу". За круглим столом проблеми забезпечення виборчих прав внутрішньо переміщених осіб та инших мобільних всередині країни громадян (зокрема трудових мігрантів) обговорювали представники політичних партій, громадських та правозахисних організацій, а також переселенці, які вимушено полишили свої домівки через російсько-українську війну. На заході був присутній заступник голови Харківської обласної організації ВО "Свобода" Кирило Лукашов.

"Перед тим, як забезпечувати вимушених переселенців виборчими правами на місцевих та мажоритарних виборах, держава Україна, а головне ‒ влада, має забезпечити цих осіб основним вибором: повернутися додому чи інтегруватися на новому місці. Нині ніхто не може впевнено сказати - коли буде звільнено від окупантів Донбас та Крим і чи буде звільнено взагалі. Чинна влада у роботі з переселенцями діє хаотично, ніде не було представлено стратегію чи-то повернення переселенців до своїх домівок, чи-то їхньої інтеграції у нових громадах. Про деокупацію українських територій і говорити годі, бо українці, в тому числі й переселенці, місяцями чують мантри про безальтернативність Мінського процесу, а цей процес ні у кого, м'яко кажучи, оптимізму не викликає.

Тому питання гарантування реалізації частини виборчих прав переселенців (адже і Президента і політичні партії переселенці обирати нині мають можливості) можна розглядати лишень в контексті реінтеграції окупованих територій до великої України. Лишень тоді, коли влада стане називати речі своїми іменами, зокрема АТО ‒ війною, а переселенців біженцями від російської агресії в Україні, лишень тоді, коли влада в Україні стане далекоглядною, а державні мужі мислитимуть стратегічно, лишень тоді постане необхідність в технічному оформлені прагнень українців, чим по суті є обговорюваний законопроєкт", ‒ прокоментував перебіг дискусії заступник голови Харківської обласної організації ВО "Свобода" Кирило Лукашов.

Прес-служба Харківської обласної організації ВО "Свобода"