ВО "Свобода"

ENG

19 вересня 2017
Кирило Лукашов: Парламентські вибори, коли б вони не відбулися, мають бути за пропорційною системою з відкритими партійними списками
Кирило Лукашов: Парламентські вибори, коли б вони не відбулися, мають бути за пропорційною системою з відкритими партійними списками

19 вересня 2017 року заступник голови Харківської обласної організації ВО "Свобода" Кирило Лукашов взяв участь у суспільно-політичному форумі "Вибори: нові правила". Форум, що проходив в одному з харківських готелів, організувала громадська організація "CENTREUA". У заході взяли участь представники парламентських та непарламентських політичних партій, фахівці з виборчого законодавства, громадські діячи та активісти. Окрім нового виборчого закону на форумі обговорювалися питання політичної реклами та недоторканости народних депутатів України.

"Позиція "Свободи" є послідовною та незмінною ‒ нові парламентські вибори, коли б вони не відбулися, мають бути за пропорційною системою з відкритими партійними списками. Нинішній закон був ухвалений ще при режимі Януковича. Ця система направлена на захист інтересів влади: як тодішньої, так і нинішньої. Инша справа, чи здатен чинний склад парламенту ухвалити новий виборчий закон? Українське суспільство має тиснути на владу та депутатський корпус, аби нове виборче законодавство було ухвалено вже цієї осені. Лишень за новим законом про вибори можливо змінити вкрай корумповану та маніпуляційну політичну систему, та в цілому якісно перезавантажити владу в Україні", ‒ наголосив Кирило Лукашов.

Також Кирило Лукашов ознайомив учасників форуму з позицією партії щодо питань політичної реклами та депутатської недоторканности. "Свобода" виcтупає за повну заборону платної політичної реклами під час виборчої кампанії. Політики мають апелювати до власних програм, йти до людей та під час особистих зустрічей переконувати виборців проголосувати за ті чи инші програмові засади. Бо політика це битва позицій, конкуренція ідеологій, а не бійка грошових мішків та конкуренція статків. Наша політсила виступає за скасування депутатської, президентської та суддівської недоторканности. Перед законом усі мають бути рівні, а до парламенту повинні потрапляти державні мужі, а не бариги, для яких недоторканність є чи не головним мотивуючим фактором участі у політичному житті", ‒ підкреслив свободівець.

Прес-служба Харківської обласної організації ВО "Свобода"