ВО "Свобода"

ENG

10 жовтня 2017
ВО "Свобода": Костянтин Райкін може виступити в Харкові, якщо публічно засудить російську агресію на Донбасі та анексію українського Криму
ВО "Свобода": Костянтин Райкін може виступити в Харкові, якщо публічно засудить російську агресію на Донбасі та анексію українського Криму

На середину листопада 2017 року у Харкові заплановані гастролі російського актора та режисера Костянтина Райкіна. ВО "Свобода" наполягає, що виступи російських артистів на театральних та концертних майданчиках України та зокрема Харкова можливі лишень після категоричного засудження ними анексії українського Криму та російської агресій на Донбасі.

Всеукраїнське об'єднання "Свобода" зважає на те, що відомий російський актор, режисер та художній керівник театру "Сатирикон" Костянтин Райкін досі не підписував урядових листів на підтримку політики Путіна щодо України. Однак, ми категорично не сприймаємо позицію митця, яку він висловив у 2014 році, коли в одному з інтерв'ю Костянтин Райкін заявив, що радіє "російському Криму".

Нині організатори гастролей російського митця виправдовують Костянтина Райкіна, називаючи необережною та некоректною його фразу щодо "русского города Сєвастополя", "націоналістичних настроїв в Україні" та радощів з приводу незаконної анексії Криму. "Свобода" вимагає, аби сам актор визнав те саме та категорично засудив російський владний режим за анексію українського Криму та розв'язання Росією війни на сході України.

Також ВО "Свобода" вимагає у Служби Безпеки України провести перевірку ‒ чи не відвідував Костянтин Райкін Крим в період від 2014 року й донині. В разі виявлення факту перебування артиста в Криму, після окупації півострова Росією, вжити усіх необхідних заходів для заборони йому в'їзду в Україну.

Ми не заперечуємо право творчої людини на виступ, але чітко усвідомлюємо, що російсько-українська війна ведеться не лишень безпосередньо на полі бою. Війна йде також і в інформаційному, і в культурному просторах. Культура може бути зброєю, а артисти часто перетворюються на бойовиків. Доведено Путіним та Порєчєнковим. Тому "рука дружби", про яку йдеться в заявах організаторів гастролей Костянтина Райкіна, має бути протягнута без одіозного "кримнаш" на устах.

Прес-служба Харківської обласної організації ВО "Свобода"