ВО "Свобода"

ENG

11 червня
Риторика Порошенка щодо Томосу є елементом передвиборчої кампанії, своєрідною спецоперацією з врятування президентських та владних рейтингів
Риторика Порошенка щодо Томосу є елементом передвиборчої кампанії, своєрідною спецоперацією з врятування президентських та владних рейтингів

Таку думку висловив очільник Харківської обласної "Свободи" Ігор Швайка під час доповіді на Науково-практичній конференції "Суспільне покликання Української церкви: ідеї і досвід Патріярха Мстислава". Конференція відбулася 11 червня 2018 року в Свято-Дситрівському храмі Харкова (УАПЦ) і була присвячена 25-річчю упокоєння Патріярха Мстислава. У заході взяли участь архиєпископ Харківський і Полтавський Української автокефальної православної церкви Ігор (Ісіченко), екзарх Харківський Української Греко-Католицької Церкви Василь (Тучапець), священики, представники політичних партій, громадські та наукові діячі.

Владики Василь (Тучапець) та Ігор (Ісіченко)
Владики Василь (Тучапець) та Ігор (Ісіченко)

"Релігійні аспекти програм сучасних українських політичних партій" ‒ такою була тема доповіді очільника харківських свободівців, народного депутата VII скликання Ігоря Швайки, який нині є аспірантом Харківського національного аграрного університету імені В.В. Докучаєва. У доповіді свободівець проаналізував програмові засади українських політичних партій щодо релігійних питань.

"В програмових документах парламентських політичних партій фактично немає жодного слова стосовно релігійних питань. Немає чи не було виявлено та документально зафіксовано ставлення до церков і в передвиборчих документах президентської політичної сили. Тому дивним виглядає виведення Президентом України питання надання Томосу про автокефалію чи не найголовніше місце в українському порядку денному. Очевидно, що ця історія немає нічого спільного з Христовою церквою, з багатовіковими прагненнями українських віруючих до визнання світовим Православ'ям. Риторика Порошенка щодо Томосу є елементом передвиборчої кампанії, що вже розпочалася, своєрідною спецоперацією з врятування президентських та владних рейтингів.

Ігор Швайка на конференції
Ігор Швайка на конференції

Позиція Всеукраїнського об'єднання щодо церковних питань зафіксована в головному програмовому документі ‒ "Програмі захисту українців": Сприяти створенню єдиної Української помісної церкви з центром у Києві. То є наша послідовна позиція, яку ми обстоювали задовго до того, як обговорювання подібних питань взяли деякі нечистоплотні політики на догоду суспільній кон'юнктурі. До слова, наша позиція співпадає з проголошеними позиціями наших партнерів-підписантів Національного маніфесту, де суть є спільна і незмінна, а відмінності носять виключно стилістичний характер", ‒ наголосив голова Харківської обласної організації ВО "Свобода" Ігор ШВАЙКА.

На конференції
На конференції

Прес-служба Харківської обласної організації ВО "Свобода"