ВО "Свобода"

ENG

20 червня
Ігор Швайка: "Коли не покарані "регіонали" досі при владі та продовжують прислужувати олігархам, реакція українців буде все жорсткішою та жорсткішою"
Ігор Швайка: "Коли не покарані "регіонали" досі при владі та продовжують прислужувати олігархам, реакція українців буде все жорсткішою та жорсткішою"

Так прокоментував події, що сталися 20 червня 2018 року під час чергової сесії Харківської міської ради народний депутат України VII скликання, міністр агрополітики України в 2014 році, свободівець Ігор Швайка. ВО "Свобода" цього дня пікетувала Харківську міську раду на підтримку Антиолігархічного пакету докорінних перетворень. Свободівці вимагали у депутатів облради звернутися до Верховної Ради України з вимогою термінового ухвалення Антиолігархічного пакету докорінних перетворень. Окрім того, поруч з пікетом свободівців активісти "Національного корпусу" разом з представниками инших організацій проводили пікет проти будівництва, яке планується поруч зі стадіоном "Металіст". Їхній пікет переріс в штовханину між протестувальниками та охоронцями міськради.

Свободівці пікетують Харківську міськраду
Свободівці пікетують Харківську міськраду

"Вважаємо, що те що відбулося сьогодні під час сесії міськради є наслідком того, що в Україні на будь-якому рівні владарюють олігархи та їхні служки. Ми вже неодноразово вимагали в харківських депутатів ухвалити звернення до українського парламенту, аби народні депутати терміново розглянули свободівські законодавчі ініціятиви, які не просто послаблять вплив олігархів на політику, а взагалі позбавлять їх можливості серйозно впливати на політичні та економічні процеси в нашій країні.

Свободівці пікетують Харківську міськраду
Свободівці пікетують Харківську міськраду

Що стосується того, що відбувалося під час сесії навколо сесійної зали та будівлі міськради, то тут маємо природній наслідок того, що при владі в Харкові досі перебувають не покарані за свої злочини "регіонали". Коли "Свобода" говорила про те, що всі дії місцева влада має узгоджувати з громадою і громадян не можна "ламати через коліно", аби пропхати своє рішення ‒ нас не слухали. Коли ми казали, що Харків повинен мати генеральний план розвитку і все що будується в місті має йому відповідати ‒ нас не слухали. Коли ми говорили, що рішення мають відбуватися прозоро і публічно ‒ нас також не слухали. Тому абсолютно не дивно, що сьогодні була така груба реакція містян. Коли не покарані "регіонали" досі при владі та продовжують прислужувати олігархам, реакція українців буде все жорсткішою та жорсткішою. А будь-які спроби побудови поліцейської держави ніколи нічим добрим для організаторів не закінчувалися", ‒ прокоментував очільник Харківської обласної "Свободи" Ігор ШВАЙКА.

Біля Харківської міської ради
Біля Харківської міської ради

Нагадаємо, "Антиолігархічний пакет докорінних перетворень це низка законодавчих ініціатив Всеукраїнського об'єднання "Свобода", направлених на подолання олігархічного ладу в Україні. Ці закони, після їхнього ухвалення, не просто послаблять, а взагалі позбавлять олігархів впливу на політику і економіку. Вони перестануть впливати на призначення чиновників, не зможуть запихати свої брудні лапи в бюджет і плодити монополії та недобросовісну конкуренцію.

Свободівці пропонують ухвали кілька законопроєктів за п'ятьма напрямками:

1. Повернення капіталів з офшорів i ліквідація схем виведення грошей з України:

− проект Закону № 0001-1 від 02.12.2014 "Про денонсацію Конвенції між Урядом України і Урядом Республіки Кіпр про уникнення подвійного оподаткування та запобігання податковим ухиленням стосовно податків на доходи та Протоколу до неї";

− проект Закону № 1112 від 28.11.2014 "Про повернення капіталів, що перебувають та зареєстровані в Республіці Кіпр, офшорних зонах та інших юрисдикціях, звільнених від подвійного оподаткування, або тих, що мають пільговий режим оподаткування".

2. Демонополізація та ліквідація олігархічної моделі економіки:

− проект Закону № 1109 від 28.11.2014 "Про ліквідацію приватних монополій".

3. Заборона приватизації стратегічних підприємств:

− проект Закону № 2424а від 21.07.2015 "Про внесення змін до Закону України "Про приватизацію державного майна" (щодо мораторію на приватизацію державного майна до стабілізації ситуації у державі)".

4. Деолігархізація енергетики та справедливі тарифи:

− проект Закону № 6341 від 11.04.2017 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо забезпечення енергетичної безпеки України)" (націоналізація електрогенерації);

− проект Закону № 6583 від 12.06.2017 "Про внесення змін до Закону України "Про ринок природного газу" (щодо особливостей функціонування газорозподільної системи)" (націоналізація енергогенерації);

− проект Закону № 2408а від 17.07.2015 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо порядку використання природного газу, видобутого на території України".

5. Земля ‒ власність нації:

− проект Закону № 2906 від 19.05.2015 "Про заборону торгівлі землею сільськогосподарського призначення".

Прес-служба Харківської обласної організації ВО "Свобода"