ВО "Свобода"

ENG

25 червня
Ігор Швайка: "Тільки "Свобода" має системний погляд та конкретний план дій щодо повернення анексованого Криму та окупованих територій Донбасу"
Ігор Швайка: "Тільки "Свобода" має системний погляд та конкретний план дій щодо повернення анексованого Криму та окупованих територій Донбасу"

25 червня 2018 року голова Харківської обласної організації ВО "Свобода", народний депутат України VII скликання, міністр агрополітики в 2014-му році Ігор Швайка взяв участь в круглому столі "Як повернути Україні анексований Крим та окупований Донбас?". Організувала захід ГО "ЕкспертиЗА реформ". У круглому столі взяли участь представники політичних партій, громадські діячі, науковці. Ігор Швайка представив 10 пунктів з програми Всеукраїнського об'єднання "Свободи", які представляють собою конкретний план дій для повернення окупованих та анексованих нині українських територій.

Ігор Швайка бере участь у круглому столі "Як повернути Україні анексований Крим та окупований Донбас?"
Ігор Швайка бере участь у круглому столі "Як повернути Україні анексований Крим та окупований Донбас?"

Очільник харківських свободівців наголосив, що 10 процитованих пунктів взяті ним з нової редакції "Програми захисту українців", яку затвердив ХХХVIII З'їзд ВО "Свобода" 16 вересня 2017 року. "Наше завдання ‒ втілити ці пункти у життя. Лишень тоді Україна поверне собі загарбані ворогом території, а справжня реінтеграція Донбасу та Криму стане реально можливою. Насправді, сьогодні ніхто по-справжньому не хоче думати про те, яким чином потрібно повертати Крим та окуповані території Донбасу. Тільки "Свобода" має системний погляд та конкретний план дій щодо повернення наших земель. На превеликий жаль решта учасників політичного процесу в Україні не працюють над формулюванням своїх позицій і пропозицій та максимум готові говорити "взагалі" без будь-якої конкретики. Щодо влади, то тут очевидним є повне небажання розв'язувати ці проблеми та вигравати війну. На жаль українська влада працює лишень на консервацією того стану речей, який є нині, а це категорично не влаштовує українців", ‒ прокоментував Ігор Швайка.

Круглий стіл ГО "ЕкспертиЗА реформ"
Круглий стіл ГО "ЕкспертиЗА реформ"

Наводимо 10 пунктів "Програми захисту Українців", її ІХ розділу ‒ "Донбас, Крим і Севастополь. Відновлення територіальної цілісності та подолання наслідків окупації":

1. Вжити всіх можливих заходів для якнайшвидшого та невідворотного повернення тимчасово окупованих Росією територій. Розробити військовий план звільнення Кримського півострова та Донбасу від окупантів та негайно розпочати реалізацію його розвідувально-диверсійної, економічної та інформаційної складової.

2. Запровадити повну економічну, енергетичну, ресурсну та транспортну блокаду тимчасово окупованих територій. Тримати її до повної деокупації цих територій.

3. Забезпечити всі права та умови життя громадянам України, які вимушено полишили тимчасово окуповані території. Сприяти тим із них, хто активно протидіє окупаційному режиму та (або) воює проти окупантів у ЗСУ, МВС, СБУ, в інших офіційних та добровольчих підрозділах України.

4. Ліквідувати особливий статус адміністративних одиниць ‒ Автономної Республіки Крим та міста Севастополь (з відповідними змінами до Конституції України). Не допустити надання "особливого статусу" для окупованих територій.

5. Проводити вибори до органів місцевого самоврядування на тимчасово окупованих територіях (як і вибори до ВРУ) лише після повної деокупації, завершення адміністративно-територіальної реформи та повної перепаспортизації всього населення, здійсненої шляхом перевірки кожної особи на наявність громадянства інших держав, на співпрацю з окупаційним московським режимом, на лояльність до України та відповідність статусу громадянина України. Не допустити визнання Україною жодних виборів на окупованих територіях до їхнього повного звільнення.

6. Притягнути до кримінальної відповідальності та позбавити громадянства усіх, хто зрадив Українську державу, працював на окупаційну адміністрацію, брав участь у бойових діях проти українських підрозділів та вчиняв інші злочини. Розпочати негайні заочні судові процеси щодо всіх виявлених колаборантів та зрадників з одночасним оголошенням цих осіб у міжнародний розшук.

7. Провести повну інвентаризацію та перереєстрацію прав власності на всі види майна на окупованих територіях. Визнати всі правочини, укладені за період тимчасової окупації, юридично нікчемними. Конфіскувати на користь держави все незаконно набуте зрадниками майно. Забезпечити на державному рівні правову й процедурну базу для вирішення майнових суперечок, що виникли внаслідок тимчасової окупації та доведення прав власності на майно, прав користування земельними ділянками тощо. Вжити світову практику "позитивної дискримінації" щодо відновлення прав громадян України, які постраждали від тимчасової окупації РФ українських територій.

8. Ухвалити і після деокупації розпочати втілювати державну програму поетапної реінтеграції територій, що були під окупацією. Передбачити економічну, транспортну, культурну, інформаційну та освітню реінтеграцію.

9. Забезпечити захист національних прав автохтонного українського населення Криму та Донбасу після звільнення їх від окупації. Етнокультурні права кримськотатарського народу, а також інших народів, визнаних на законодавчому рівні корінними народами на території України, мають бути захищені та гарантовані Конституцією України. Не надавати жодних територіальних преференцій за етнічним принципом.

10. Леся Українка: "Хто звільниться сам ‒ той вільним буде; як звільнить хтось кого ‒ в неволю забере…".

Прес-служба Харківської обласної організації ВО "Свобода"