ВО "Свобода"

ENG

7 лютого 2017
Харківська "Свобода": Медична реформа вбиває українську націю
Харківська "Свобода": Медична реформа вбиває українську націю

07 лютого 2017 року активісти ВО "Свобода" пікетували Харківську обласну державну адміністрацію, виступаючи проти впровадження медичної реформи в Україні. Пікетувальники тримали в руках плакати з гаслами: "Медична реформа вбиває українську націю!", "Здоров'я людини це найбільший пріоритет держави!", "Життя та здоров'я людини не привід для спекуляцій!" та инші. Примітно, що саме цього дня невідомі вчергове повідомили про замінування будівлі Харківської облдержадміністрації. Натомість це не завадило свободівцям провести пікет, а вибухівки у будівлі облдержадміністрації правоохоронці так і не знайшли.

"Вчергове мінування облдержадміністрації співпадає зі свободівським пікетом. Найцікавіше, що такі "прийомчики", свого часу, полюбляли використовувати представники режиму Януковича, коли саме такими "замінуваннями" вони намагалися завадити висловлюванню позиції щодо актуальних та найнагальніших подій в Україні. Але сенсу в цьому небагато. Як і тоді, так і нині ми здатні висловити свою позицію та захистити наших співвітчизників.

Та медична реформа, яку нинішні владці намагаються втілити в життя, також дуже нагадує ініціятиви урядів часів Януковича і зокрема Азарова. Різниця лишень в тому, що тоді це називалося оптимізацією, а сьогодні чиновники вигадують нові модні слова. Насправді ж, нині ми спостерігаємо за спробою втілення у життя реформи, яка тільки ускладнить життя українців. Зокрема це стосується тих госпітальних округів, які сьогодні намагається впровадити влада. На Харківщині у Люботині, Дергачах, Золочеві та в инших містах люди масово виступають проти тих округів. Мешканці Харківщини усвідомлюють, що впровадження госпітальних округів в їх нинішньому вигляді неминуче призведе до закриття багатьох лікарень.

Наприклад, за цією "бутоформою" люди з Люботина змушені будуть діставатися за медичною допомогою до Валок, а між цими населеними пунктами не існує нормального сполучення громадського транспорту. З Дергачів планують перенести стаціонарну лікарню до Богодухова, що є очевидним безглуздям. Підозрюю, що все це робиться лишень з однією метою, аби українцям стало жити у своїй країні ще важче, ніж нині. Аби всі ми перестали контролювати владу та впливати на неї, а думали лишень про те, як дістатися до лікарні, або доправити до неї близьку людину. Ця медична реформа вбиває українську націю і ми повинні зробити усе можливе, аби захистити інтереси українців", - наголосив у своєму виступі перед пікетувальниками голова Харківської обласної організації ВО "Свобода" Ігор Швайка.

На пікеті виступив лікар-стоматолог, голова Золочівської районної організації ВО "Свобода" Валерій Коник. "Нині ми пікетуємо обласну державну адміністрацію не лишень для того, аби привернути увагу до цієї катастрофи, яку чиновники називають медичною реформою. Саме облдержадміністрації погоджують "нарізку" госпітальних округів. Ми маємо інформацію, що деякі області виступають категорично проти запропонованих округів. Якщо харківська обласна влада дійсно турбується про мешканців Харківщини, а не лишень про місце у якомусь паперовому рейтингу очільників ОДА, то вона зобов'язана зробити усе можливе для того, щоби заблокувати створення недолугих госпітальних округів. Владці мають пам'ятати, що головним завданням є охорона життя та здоров'я людей, і саме для того необхідно підвищувати ефективність використання б'юджетних коштів. Навпаки бути не може, бо гроші не можуть бути важливішими за здоров'я людини. Держава не має права економити на здоров'ї своїх громадян", - наголосив Валерій Коник.

Світлини за посиланням: kharkiv.svoboda.org.ua

Прес-служба Харківської обласної організації ВО "Свобода"