ВО "Свобода"

ENG

16 лютого 2017
Харківські та сумські свободівці у Харкові пікетували апеляційний господарський суд
Харківські та сумські свободівці у Харкові пікетували апеляційний господарський суд

16 лютого 2017 року активісти ВО "Свобода" з Харкова та Сум пікетували Харківський апеляційний господарський суд на підтримку підприємців Сумського кооперативу "Майбутнє", які обстоюють власні права у судовій справі проти бізнесмена Григорія Дашутіна.

Судова тяганина триває вже кілька років. Ще 2014-го року виникла ситуація протистояння між підприємцями кооперативу "Майбутнє", які торгують на Харківському ринку міста Суми, та місцевим бізнесменом Дашутіним. Зокрема йдеться про суперечку між ТОВ "Укртехносинтез" Григорія Дашутіна і Сумською міськрадою, рішенням сесії якої від 27 січня 2016 року "Укртехносинтезу" відмовлено у подовжуванні орендної угоди на землю біля універмагу "Київ" вул. 1-ша Набережна р. Стрілки, 1а (м. Суми). Відомо, що в "Укртехносинтезі" на цій землі у середмісті Сум хочуть побудувати новий торговий центр. Натомість люди, які тут працюють, проти як будівництва, так і продовження оренди підприємству Григорія Дашутіна. Вони неодноразово зверталися з проханням до міськради укласти орендні угоди з ними безпосередньо, аби сплачувати за оренду торгових місць не приватному підприємству, а до міського б'юджету.

"Наші побратими, сумські свободівці вчинили абсолютно правильно, що встали на захист дрібних підприємців у їхній боротьбі з представником великого капіталу, бізнесменом Дашутіним. І тут питання не лишень сумське. Воно загальноукраїнське, адже сумська ситуація це прояв внутрішньої війни в Україні. Так, в Україні відбувається дві війни. Одна ‒ на сході країни з одвічним ворогом Московією. Инша ‒ на внутрішньому фронті, між олігархами та їхніми поплічниками у владі та звичайними українцями, зокрема представниками дрібного та середнього бізнесу. Ці підприємці ‒ це середній клас, основа благополуччя будь-якої сучасної цивілізованої держави. Влада мала б пестити і захищати їх. Ні у якому разі не можна вступати у змову з олігархами та намагатися перекласти нині весь тягар економічних труднощів на мале та середнє підприємництво. Це знищить ще ненароджений середній клас в Україні. У нашій складній економічній ситуації, що склалася в країні, очевидно, потрібно "затягувати паски". Але "затягувати паски" потрібно на пузах олігархів, а не на шиї українців. Відчепіться від малого та середнього підприємництва! Потрібні надходження до бюджету? Трусіть офшори і олігархат! Тим паче дайте можливість працювати підприємцям з Сумського кооперативу "Майбутнє", які хочуть сплачувати гроші до міського б'юджету, а не до кишені бізнесмена із сумнівною репутацією. У цій ситуації правильне завдання влади і, якщо хочете, суду ‒ захисти інтереси простих людей", ‒ наголосив, виступаючи на пікеті, голова Харківської міської організації ВО "Свобода" Олег Дебелий.

"Я хочу подякувати усім, хто зміг сьогодні приїхати до Харкова та підтримати підприємців кооперативу "Майбутнє" на цьому пікеті. Щиро дякую нашим побратимам харківським свободівцям. Це справжня допомога та підтримка, це справжній прояв нашого свободівського побратимства. Тільки так, об'єднавши зусилля ми здатні домогтись справеливости. Тільки таким чином, ми здатні захистити права підприємців, які вступили у нерівний бій з Дашутіним та його структурами. ВО "Свобода" буде стояти на захисті прав середнього та дрібного підприємництва завжди. Адже саме утворення в Україні потужного середнього класу стане запорукою заможности та гідности українців. Своєю чергою, це допоможе нам досягти нашої генеральної мети ‒ побудови могутньої України на засадах соціяльної та національної справедливости", - зазначив заступник голови Сумської обласної організації з питань зв'язків з громадськістю Володимир Луговий.

Прес-служба Харківської обласної організації ВО "Свобода"