ВО "Свобода"

ENG

31 березня 2017
У Харкові свободівці вимагали знайти винних, а не "крайніх" у Балаклійській трагедії
У Харкові свободівці вимагали знайти винних, а не "крайніх" у Балаклійській трагедії

31 березня 2017 року активісти ВО "Свобода" пікетували позачергову сесію Харківської обласної ради проти безвідповідальности чинної влади та можливих спроб чиновників нажитися на трагедії в Балаклії. Свободівці Харківщини вимагали від владців знайти винних, а не "крайніх" в Балаклійській трагедії та звітувати за кожну копійку, витрачену на ліквідацію наслідків вибухів та пожежі на найбільшому складі боєприпасів України. Пікетувальники тримали в руках плакати з наступними гаслами: "ГРОШІ ГЕНЕРАЛАМ - ПОПІЛ ЛЮДЯМ?!", "ВИБУХОВИЙ АРСЕНАЛ - МОЖНОВЛАДЦЯМ "ЧИСТИЙ НАЛ"", "ХТО ВИНЕН ≠ ХТО КРАЙНІЙ" та инші.

"Ми вимагаємо знайти справжніх винуватців трагедії в Балаклії. Не вкладається в голові, яким чином під час війни, яку чинна влада вже четвертий рік поспіль сором'язливо називає "АТО", може статися диверсія на найбільшому складі боєприпасів України, - коментує ситуацію голова Харківської обласної організації ВО "Свобода" Ігор Швайка. ‒ Друга версія, пов'язана з халатністю військовослужбовців, виглядає ще жахливішою. Очевидно одне ‒ все це свідчить про те, що в Україні є повна безвідповідальність чинної влади. Ба більше, на тлі бутафорних реформ, ми нині спостерігаємо за ілюзією влади в Україні. Ми передбачаємо, що владці, як це вже неодноразово було, знайдуть якихось чергових "офірних цапів", а міноборони, правоохоронні органи, Уряд, Президент жодної політичної відповідальності за події в Балаклії не понесуть. Натомість, "Свобода" вимагає знайти справжніх винуватців трагедії, а не призначати "крайніх".

Також очільник свободівців Харківщини підкреслив: "Ми вимагаємо публічних звітів за кожну копійку, витрачену на відновлювані роботи в Балаклійському районі Харківщини. Ще під час мого перебування на посаді міністра агрополітики України Уряд неодноразово виділяв колосальні суми на підвищення обороноздатності Харківщини. Є багато питань, куди пішли всі ці кошти. Чи потрібно нині згадувати про величезну аферу під назвою "Стіна", що мала нас захистити на кордоні з Росією. Ми вимагаємо, аби чиновники публічно звітували про витрачені кошти з ліквідації наслідків Балаклійської трагедії. Бо, на превеликий жаль, від нинішньої влади можна очікувати спроби нажитися на цій ситуації, що є фактичним мародерством під час війни", ‒ наголосив Ігор Швайка.

Прес-служба Харківської обласної організації ВО "Свобода"