ВО "Свобода"

ENG

12 квітня 2017
На Харківщині фінішував мистецько-просвітницький тур лідера гурту "Тінь сонця" Сергія Василюка
На Харківщині фінішував мистецько-просвітницький тур лідера гурту "Тінь сонця" Сергія Василюка

12 квітня 2017 року концертом у місті Куп'янськ завершився мистецько-просвітницький тур відомого музиканта, лідера гурту "Тінь сонця" Сегргія Василюка. Гастрольний тур має назву "Слобожанщина ‒ форпост України". В межах культурницької акції музикант відвідав шість населених пунктів Харківщини: с. Новоселівку (Нова Водолага), Чугуїв, Дергачі, Лозову, Ізюм та Куп'янськ. Концерти відбулися за підтримки ВО "Свобода", а організатором туру виступило Всеукраїнське радіо "Голос Свободи" (www.holos.fm).

У кожному місті Сергія Василюка дуже добре приймав глядач. Кожен концерт тривав понад дві години, протягом яких співак виконав відомі всім пісні, зокрема "Їхали козаки", "Козача могила", "Лента за лентою", "Меч Арея", "У цьому полі синьому, як льон", "Народна війна" та инші.

"Це вже другий гастрольний тур нашого побратима в межах проєкту "Слобожанщина ‒ форпост України". Перший відбувся наприкінці березня на Донеччині. Тоді Сергій Василюк відвідав Бахмут, Краматорськ та Слов'янськ (donetsk.svoboda.org.ua). Харківщиною завершувати ми не збираємося. Адже необхідність спілкування з відомими українськими митцями існує і на Сумщині, і на Луганщині. Цього ж разу ми свідомо організовували концерти не в обласному центрі, а в малих містах та містечках Харківщини, адже зазвичай артисти обходять увагою мешканців цих населених пунктів. Натомість, для кожного такого міста приїзд музиканта такого рівня (під пісні якого на ринг виходили українські чемпіони з боксу чи на поле виходила Національна збірна з футболу) є непересічною подією. Тому ми щиро вдячні Сергієві, що він погодився брати участь у такому проєкті та воліємо не зупинятися на досягнутому. Найближчим часом ми організуємо подібні тури Сумщиною та Луганщиною. Схід України потребує популяризації українського, а мистецтво ‒ це найкраще щеплення від вірусу "русского міра", ‒ розповів шеф проєктів радіо "Голос Свободи" Кирило Лукаш.

"Як сонце сходить на сході, так саме й українські ідеї мають брати свій початок зі Слобідської України. Так, власне, це й було наприкінці ХІХ початку ХХ сторіччя. Нині український схід по-тихеньку має відновлюватись після етнокатастроф, що відбувалися тут у ХХ столітті. І саме під час новітньої війни цьому краю необхідно дати поштовх для національного відродження. Насправді, мешканці Слобожанщини завжди ідентифікували себе українцями. Сьогодні вони чи не найбільше потребують українського слова, української музики, українського мистецтва. Тому націоналісти усвідомлюють, що тут необхідно саме сьогодні сіяти зерня наших ідей. Сергій Василюк несе українство у своїх піснях, і ми впевнені, що прихильників великої, сильної, могутньої України буде ставати більше із кожним концертом, що буде проходити в межах проєкту "Слобожанщина ‒ форпост України", ‒ прокоментував завершення другого концертного туру Сергія Василюка на Слобожанщині очільник Харківського обласного осередку ВО "Свобода" Ігор Швайка.

Світлини з туру на офіційній сторінці Харківської "Свободи" в Facebook: facebook.com.

Прес-служба Харківської обласної організації ВО "Свобода"