ВО "Свобода"

ENG

8 травня 2017
Свободівці традиційно вшанували пам'ять жертв Другої світової війни на трьох меморіялах Харкова
Свободівці традиційно вшанували пам'ять жертв Другої світової війни на трьох меморіялах Харкова

8 травня 2017 року активісти Харківської "Свободи" вшанували пам'ять жертв Другої світової війни. Традиційно заходи відбулися на трьох меморіялах Харкова та у Свято-Дмитрівському храмі Української Автокефальної Православної Церкви. Пам'ять всіх жертв Другої світової війни вшанували Архиєпископ Харківський та Полтавський УАПЦ Ігор (Ісіченко), настоятель Свято-Покровського монастиря отців Василян Харківського екзархату УГКЦ отець Йосип Щур, голова Харківської обласної організації ВО "Свобода" Ігор Швайка, активісти "Свободи", представники инших патріотичних організацій.

На Меморіялі жертв тоталітаризму священники відправили панахиду біля могил репресованих вояків Війська Польського. Архиєпископ Ігор Ісіченко, виступаючи перед присутніми, зазначив: "Чи не вперше за багато років нашого традиційного вшанування пам'яти жертв Другої світової війни у нас були сумніви щодо того, чи починати заходи саме біля польських могил цього меморіялу. Ці сумніви виникли через те, що у Польщі до влади прийшли політики, які втягнули наші держави в черговий непростий період історії, коли відносини між поляками та українцями знову загострилися на темі історичної пам'яти. Але потрібно усвідомлювати, що влада може мінятися, як і політична кон'юнктура, а народи лишаються. І саме наші народи повинні бути разом у вшануванні трагедії Другої світової війни. Так само, як і нині ми мусимо бути разом перед очевидною загрозою, що йде зі сходу".

Під час виступу на радянському меморіялі Владика Ігор наголосив, що війна зачепила чи не кожну українську родину. "Завершення Другої світової війни не привід для "танців на кістках", для помпезних святкувань, веселощів чи концертів. Це час молитви й згадки тих, хто загинув у тій війні. Не лишень вояків, але й цивільного населення, бо вони завжди є головними заручниками бойових дій", ‒ наголосив Владика Ігор. У Молодіжному парку, на місці зруйнованого пам'ятного знака воякам Української Повстанської Армії Владика зауважив на тому, що країні нині необхідна національна солідарність у боротьбі зі злом.

"Підходячи до цього місця, ми усвідомлюємо, що для великої кількости наших співвітчизників війна не скінчилася 8-го травня 1945 року. Вояки УПА намагалися виборювати для України незалежність після Другої світової війни. Так само й сьогодні наші воїни воюють за Україну на сході нашої держави. Вони воюють не просто з військами противника, а воюють із самим злом. Відповідно, сьогодні Україні необхідна національна солідарність у цій боротьбі зі злом", ‒ наголосив Владика Ігор.

"Тільки правда робить нас сильними. Не можливо, аби в країні існували кілька правд, та ще й таких, які виключали б одна одну. Так само спроба нинішніх владців поєднати совецький анахронізм "9-є мая" з 8-м травнем приречена на провал. Лишень правдива історія українського народу, лишень справжнє шановливе ставлення до вояків різних армій, що боролися за Україну, лишень правдиве тлумачення фактів зробить нашу націю сильною", ‒ наголосив у своєму виступі на місці зруйнованого пам'ятного знака воякам УПА голова Харківської обласної "Свободи" Ігор Швайка.

Світлини за посиланням: kharkiv.svoboda.org.ua

Прес-служба Харківської обласної організації ВО "Свобода"