ВО "Свобода"

ENG

14 червня 2017
У Харкові свободівці взяли участь у роботі круглого столу Комісії УГКЦ "Справедливість і мир"
У Харкові свободівці взяли участь у роботі круглого столу Комісії УГКЦ "Справедливість і мир"

14 червня 2017 року Комісія Української Греко-Католицької Церкви "Справедливість і Мир" спільно з консисторією Харківсько-Полтавської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви провели в Свято-Дмитрівському катехитично-пастирському центрі Харкова круглий стіл "Від конфлікту до розбудови миру: Виклики і досвід реґіону".

У заході взяли участь Архиєпископ Харківський і Полтавський Ігор Ісіченко (УАПЦ), єпископ Харківський і Запорізький Станіслав Широкорадюк (РКЦ). Харківського екзарха УГКЦ єпископа Василя Тучапця представляв митр. прот. Микола Семенович. Також працювали за Круглим столом представники різних християнських конфесій та инших релігійних організацій, громадські та політичні діячі. Всеукраїнське об'єднання "Свобода" представляли очільник Харківського міського осередку Олег Дебелий та заступники голови обласної партійної організації Олександр Ґава та Кирило Лукашов.

"Лишень коли ми наповнимо нашу українську Харківщину українським змістом, лишень тоді ми можемо сподіватися на встановлення сталого і тривалого миру на нашій землі. Бо саме цей український зміст має народжувати патріотичне суспільство, відповідальну владу, потужну економіку. І тут дрібниць не існує. Важливим є все: знання історії, але й прагнення до розвитку сучасної, модерної, української культури; патріотичність війська та поліції, але й чітка правова робота українських суддів; відповідальна влада, але й працьовите, вмотивоване українське суспільство. Над тим нам всім сьогодні необхідно працювати та виховувати в собі усі ті якості, що приведуть нас не тільки до сталого миру на нашій землі, але й до успішного майбутнього", ‒ наголосив у своєму виступі заступник голови Харківської обласної організації ВО "Свобода" Олександр Ґава.

"У назві шановної Комісії УГКЦ є два надважливих та рівновеликих слова: Мир та Справедливість. Українцям нині необхідно усвідомити, що перше не можливе без другого. Неможливо досягнути сталого миру на українській землі без досягнення справедливости. Иншими словами, не можливо побудувати мирне життя не відновивши історичну справедливість, не досягнувши соціяльної та національної справедливости. Існує відома фраза: "хочеш миру, готуйся до війни", але, здається, вона має й зворотне значення ‒ "живеш у війні, готуйся до миру". Бо вже сьогодні ми маємо думати про те, який мир ми побудуємо після української перемоги у війні. Надважливе, аби той мир був справедливим. І я думаю, що українські церкви стануть для української нації надійною опорою та вірними помічниками у побудові того справедливого ладу на нашій землі", ‒ прокоментував роботу Круглого столу заступник голови Харківської обласної організації ВО "Свобода" Кирило Лукашов.

Окрім того під час заходи свої виступи мали: імам мусульманської громади "Милість" Євген Глущенко, голова комітету "Дробицький Яр" Леонід Леонідов, відомий журналіст та громадський діяч Віктор Козоріз, соціяльний працівник "Caritas-Харків" Ольга Чаплик, голова "Центру права та посередництва" Світлана Петрова, пастор української лютеранської громади "Всіх святих" Віктор Хаустов, професор Харківського реґіонального інституту Національної академії державного управління Богдан Волос, голова громадського об'єднання "Харківська музична ліґа" Василь Рябко, титар Свято-Дмитрівської парафії УАПЦ Ольга Бондар, військовослужбовець Михайло Жадан, канцлер Харківсько-Запорізької єпархії РКЦ Григорій Семенков, депутати Харківської обласної та Харківської й Роменської районних рад та инші.

Наприкінці засідання керівник робочої групи "Справедливість, мир і демократія" Петро Дарморіс подякував усім присутнім за відверті виступи й пообіцяв, що записані на диктофон матеріяли стануть предметом ретельного вивчення Комісії.

Прес-служба Харківської обласної організації ВО "Свобода"