ВО "Свобода"

ENG

30 червня 2017
У Харкові вшанували 76-ту річницю проголошення Акта відновлення Української держави
У Харкові вшанували 76-ту річницю проголошення Акта відновлення Української держави

30 червня 2017 року в Харкові активісти ВО "Свобода" разом з духовенством Харківсько-Полтавської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви вшанували 76-ту річницю проголошення Акта відновлення Української держави. У Свято-Дмитрівському храмі Харкова відбулася Свята Літургія за Українську державу і її перемогу над супротивниками, а до Каменя Незалежності України на майдані Свободи активісти поклали квіти.

У своєму слові Архиєпископ Харківський і Полтавський УАПЦ, Владика Ігор (Ісіченко) наголосив на важливості історичного проголошення Незалежности 30 червня 1941 року. "Ми не знаємо великої кількости прикладів в історії людства, коли радикальні зміни у світі чинилися з ініціятиви більшости. Такі зміни завжди чинить творча, креативна меншість. Та смілива меншість, яка здатна виявляти непокору неправді, називати речі своїми іменами, яка здатна іти проти течії. Саме так вчинили ті, хто 30 червня 1941 року проголошували Акт Незалежности України, власне Акт віднови Української держави. За Христом свого часу також пішла меншість, так само як і апостоли були в меншості, але вони перемогли. Так само й перемогли ті, хто проголошував Незалежність 30 червня 1941 року, бо ми нині живемо у Незалежній Україні", ‒ наголосив Владика Ігор.

"Сьогодні важливий день для українців, адже Акт відновлення Української держави є тією сполучною ланкою від УНР до сьогоднішньої України. Це чергове свідчення того, що українці завжди прагнули до Незалежности. Це чергове свідчення того, що українські націоналісти не терпіли жодного окупанта на своїй землі. Мабуть не випадково, що саме 30-го червня народився один з видатних борців за волю України, командир Армії Нескорених Роман Шухевич, 110-ту річницю якого ми також сьогодні вшановуємо", ‒ наголосив голова Харківської обласної організації ВО "Свобода" Ігор Швайка біля Каменя Незалежности України на майдані Свободи у Харкові.

Світлини на офіційній сторінці Харківської "Свободи" у Facebook: facebook.com.

Довідка: Акт відновлення Української Держави було ухвалено 30 червня 1941 року у Львові. Він проголошував відновлення незалежної української держави, визнаної країнами Антанти і Німеччиною 1918 року. Однак гітлерівська Німеччина не визнала акт, ув'язнила його ініціяторів, насамперед Степана Бандеру і Ярослава Стецька: спочатку в берлінській тюрмі ґестапо, а потім у концтаборі Заксенгаузен, де загинула низка провідних діячів українського визвольного руху. Ще частина борців за волю України, зокрема брати Степана Бандери Олександр і Василь, загинули у концтаборі Освєнцім. Акт відновлення Української Держави став підставою для утворення Української Повстанської Армії, яка розпочала свою боротьбу проти гітлерівців вже восени 1942 року.

Прес-служба Харківської обласної організації ВО "Свобода"