ВО "Свобода"

ENG

18 серпня 2017
Юрій Сиротюк: Справа 31 серпня покаже, як громадянське суспільство відреагує на справжні приклади порушення Конституції
Юрій Сиротюк: Справа 31 серпня покаже, як громадянське суспільство відреагує на справжні приклади порушення Конституції

Суди у справі захисників Конституції фактично щотижня виривають активних політичних і громадських діячів до Києва, щоби відмітитися на судовому засіданні, яке неможливо провести. Ця справа покаже, як суспільство, громадські діячі і медія відреагують на справжні приклади порушення Конституції. Про це заявив керівник фракції ВО "Свобода" в Київській міській раді Юрій Сиротюк, коментуючи чергове перенесення судового засідання.

Нагадаємо, свободівців та инших активістів, які брали участь в акції біля парламенту на захист Конституції 31 серпня 2015 року, звинувачують у низці кримінальних правопорушень. Як обвинувачені у справі проходять: заступник Голови ВО "Свобода", очільник націоналістичної фракції у Київській міській раді, автор терміну "Революція гідности" Юрій Сиротюк, керівник Харківської обласної "Свободи" Ігор Швайка, очільник Київської обласної "Свободи", керівник націоналістичної фракції у Київській облраді Ігор Сабій, депутат Кіровоградської облради від "Свободи", доброволець "Карпатської Січі" Максим Дескат, депутат Хмельницької облради від "Свободи" волонтер Віктор Бурлик, депутат Броварської міськради від "Свободи", доброволець московсько-української війни Сергій Бойко, волонтер Олексій Логвін, член Політради ВО "Свобода" Едуард Леонов, заступники керівника Одеської обласної "Свободи" Костянтин Василець та Гліб Громов, донецький журналіст Артем Фурманюк, лідер "Чорного комітету" Богдан Тицький та инші.

"Це найбільша політична справа в історії незалежної України: тільки в одному Подільському райсуді Києва проходить 15 обвинувачених; у Миколаєві вже засуджений до 6 років в'язниці доброволець Геннадій Дубров ("Бізон"); в окремому провадженні ‒ свободівець з Одеси Олександр Станков. Не забуваємо і про справу про "тероризм", яку розглядають у Шевченківському суді. В справі, де обвинувачують Ігоря Гуменюка та Сергія Крайняка, брутально порушують усі норми міжнародного права, два роки просто постійно продовжують тримання під вартою, хоча їхня вина не доведена, а обвинувачення проти Крайняка взагалі безглузді. Показово також, що у справі, де обвинуваченим світить по 15 років тюрми, ‒ жодних медія, правозахисних організацій чи журналістів", ‒ підкреслив Юрій Сиротюк.

Прес-служба Харківської обласної організації ВО "Свобода"