ВО "Свобода"

ENG

23 серпня 2017
У Харкові відкрито куточок пам'яти Героя Небесної Сотні Владислава Зубенка
У Харкові відкрито куточок пам'яти Героя Небесної Сотні Владислава Зубенка

23 серпня 2017 року в Харкові на залізничному вокзалі "Левада" відкрито меморіяльний куточок Героя Небесної Сотні, Героя України, свободівця Владислава Зубенка. Владислав працював контролером на Південній магістралі. Саме тому керівництво Південної залізниці вшанувало пам'ять Героя в холі залізничної станції "Харків-Левада", що була рідною для Владислава. На заході були присутні голова Харківської міської організації ВО "Свобода" Олег Дебелий та заступники голови обласної партійної організації Сергій Ковтунов та Кирило Лукашов.

"Ми вважаємо Влада нашим побратимом, хоч він і написав заяву на вступ до лав "Свободи" вже під час Революції Гідности. Час від часу лунає питання: "у чому полягає подвиг Героїв Небесної Сотні?". Попри очевидність відповіді, я завжди кажу так. Ці хлопці сміливо йшли під кулі, і, фактично, своїми життями захистили Україну. Вони пожертвували найбільшим ‒ власним життям. Ця жертва була віддана за свою країну, за її волю, за її майбутнє. Ми маємо бути гідні героїчного чину Влада і всіх Героїв, що віддали життя за Україну", ‒ наголосив голова Харківської міської організації ВО "Свобода" Олег Дебелий.

"Герої Небесної Сотні, Герої, що гинуть на східному фронті, захищаючи наше життя тут, у тилу, залишають після себе головний заповіт. Вони віддавали та віддають свої життя за майбутнє України. Вони мріяли про успішну, могутню Україну. Ми не маємо права зрадити їхні ідеали, ми маємо побудувати таку країну, про яку мріяли наші герої. Це дуже добре що залізничники вшановують пам'ять свого колеги та нашого побратима, але найкращим вшануванням стане Україна-взірець для инших держав: заможна, могутня, успішна", ‒ прокоментував відкриття меморіяльного куточка заступник голови Харківської обласної "Свободи" Кирило Лукашов.

Нагадаємо, під час Революції Гідности в лютому 2013 року пострілом снайпера Владислава Зубенка було смертельно поранено. 21 листопада 2014 року Владиславу посмертно надано звання "Герой України" з орденом "Золота зірка". Українська Православна Церква Київського Патріярхату посмертно нагородила Владислава Зубенка медаллю "За жертовність і любов до України". На честь Владислава Зубенка у Харкові названо вулицю, в Українському державному університеті залізничного транспорту в Харкові є пам'ятна дошка, його ім'я носить лабораторія інформаційних систем та технологій УкрДУЗТу. 1 квітня 2017 року пасажирському потягу №115/116 "Харків-Чернівці" було надано ім'я Героя України, Героя Небесної Сотні Владислава Зубенка.

Прес-служба Харківської обласної організації ВО "Свобода"