ВО "Свобода"

ENG

15 жовтня 2017
Олексій Миргородський взяв участь у зустрічі "Досвід війни ‒ для мирної України"
Олексій Миргородський взяв участь у зустрічі "Досвід війни ‒ для мирної України"

15 жовтня 2017 р. в Свято-Дмитрівському храмі Харкова після недільної літургії відбулася зустріч клиру й мирян із ветеранами й учасниками російсько-української війни, організованої Харківським крайовим братством апостола Андрія Первозваного і волонтерською організацією "Доброчинець". У зустрічі взяв участь учасник російсько-української війни, капітан Збройних Сил України, свободівець Олексій Миргородський.

Архиєпископ Харківський і Полтавський Ігор (Ісічекнко) запропонував відмовитися від запозиченої з минулого форми зустрічей із ветеранами й у вільному спілкуванні, за чаєм, поміркувати над одним питанням: який досвід дала війна з російським аґресором для кожного з її учасників і що з цього досвіду може придатися в творенні справді незалежної України по перемозі у війні?

Офіцери й рядові, представники різних військових частин і родів військ говорили про власний досвід. Але кожен із них згадував, що війна навчила цінувати мир, цінувати власну родину, друзів. Разом із тим навіть для людей із проросійськими симпатіями вона відкрила справжнє джерело небезпеки й змусила переглянути політичні погляди, звільнила від суспільної апатії й наївности.

Зокрема, Олексій Миргородський розповів цікаву історію, про одного з бійців взводу, яким командувавпід час своєї служби на передовій. "Один з бійців мого підрозділу до війни був категоричним антагоністом ВО "Свобода". Ба більше, свого часу він, навіть, намагався спалити наш агітаційний намет, що ми встановлювали в одному з райцентрів Харківщини. Війна та наші розмови насправді відкрили йому очі та перекували його. Він демобілізувався свідомим патріотом України та прихильником партії", ‒ з посмішкою пригадав Олексій Миргородський.

Фоторепортаж очільника Пресової служби Харківсько-Полтавської єпархії УАПЦ Віталія Липинського про зустріч вміщено за адресою: photos.app.goo.gl.

Прес-служба Харківської обласної організації ВО "Свобода"