ВО "Свобода"

ENG

8 листопада 2017
ВО "Свобода": Мешканці харківського гуртожитку по вулиці Селянській 25 не повинні бути заручниками чиновників ані центральної, ані місцевої влади
ВО "Свобода": Мешканці харківського гуртожитку по вулиці Селянській 25 не повинні бути заручниками чиновників ані центральної, ані місцевої влади

08 листопада 2017 року активісти Всеукраїнського об'єднання "Свобода" пікетували сесію Харківської міської ради. Свободівці вимагали захистити житлові права мешканців гуртожитку "Регіонального центру професійної освіти швейного виробництва та сфери послуг" (вул. Селянська, 25), що протягом понад 10 років не можуть домогтися передачі свого гуртожитку на баланс міста, щоби реалізувати своє право на отримання житла у власність. Активісти протестували проти бездіяльності чиновників як центральних, так і місцевих органів влади, які довели ситуацію до того, що мешканці гуртожитку стали фактично заручниками ситуації у власних домівках.

ВО "Свобода" категорично вимагає припинити практику "відписок" та чиновницького "футболу" у цій справі та терміново вжити усіх необхідних заходів, аби гуртожиток було передано від Міністерства освіти та науки України до комунальної власності міста Харкова, а мешканці мали можливість реалізувати своє право на отримання житла у власність.

Довідково:

Будинок гуртожитку був збудований та введений до експлуатації заводом ім. Т.Г. Шевченка у 1978 році. Тут мешкали учні заводського профільного навчального закладу (СПТУ №30), робітники заводу, а також гості, що прибували до відрядження з інших міст до Харкова.

У 1990-ті роки кількість учнів зменшилась у кілька разів. Керівництво Заводу ім. Т.Г. Шевченка спільно з керівництвом СПТУ №30, не маючи змоги повністю наповнити належну їм жилплощу, надавати "шефську" допомогу, відповідно, сплачувати комунальні платежі і підтримувати у відповідному стані комунікації, вирішило надати помешкання під проживання робітникам заводу ім. Т.Г. Шевченка та членам їх сімей. Таким чином робітниками заводу та їх сім'ями, було заселено 7 (сім) з 9 (дев'яти) поверхів гуртожитку.

За перші декілька років мешканці гуртожитку, робили самотужки ремонти, переобладнували непридатні до проживання помешкання у ізольовані квартири. Учні СПТУ №30 при цьому продовжували проживати на двох поверхах ( з 9-ти).

У 2005р, наразі, на засіданні адміністрації Машинобудівний ліцей та його Профспілковий комітет винесли рішення про "Виключення будинку гуртожитку по вул. Селянська 25 з числа гуртожитків та закріплення житлової площі за їх мешканцями у зв'язку з недостатністю коштів на його утримання".

У 2007 році, власним коштом мешканців був замовлений Технічний паспорт на Гуртожиток з узгодженням його з усіма відповідними органами. Усі роки потому мешканці власним коштом та за допомоги адміністрації ліцею робили ремонтні роботи, зокрема й дороговартісні ремонти покрівлі.

Вже у 2017 році мешканці Гуртожитку звернулися до Міністерства освіти та науки, як до балансоутримувача вищезазначеного Гуртожитку, з проханням передати Гуртожиток до комунальної власності міста, відповідно до Закону України " Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків". В результаті звернення, мешканці отримали відповідь, що будинок має статус " Гуртожиток для учнів навчальних закладів", тому передати його до комунальної власності неможливо.

Ця відповідь не є такою, що відповідає дійсності та заважає отримати сім'ям можливість реалізувати свої конституційні права на отримання житла, у якому вони мешкають понад 10-20 років; мешканці Гуртожитку звернулися до Міністерства освіти та науки з проханням змінити статус Гуртожитку з " Гуртожиток для учнів навчальних закладів" на "Гуртожиток для проживання сімейного типу".

У той самий час питання й досі не розв'язано.

Прес-служба Харківської обласної організації ВО "Свобода"