ВО "Свобода"

ENG

22 листопада 2017
"Свобода" вимагає від Харківської ОДА вжити заходів для забезпечення житлових прав громадян
"Свобода" вимагає від Харківської ОДА вжити заходів для забезпечення житлових прав громадян

22 листопада 2017 року активісти Всеукраїнського об'єднання "Свобода" пікетували Харківську обласну державну адміністрацію. Свободівці вимагали захистити житлові права мешканців гуртожитку "Регіонального центру професійної освіти швейного виробництва та сфери послуг" (вул. Селянська, 25), що протягом понад 10 років не можуть домогтися передачі свого гуртожитку на баланс міста, щоби реалізувати своє право на отримання житла у власність.

Разом зі свободівцями на пікет вийшли кілька десятків мешканців гуртожитку. Активісти тримали плакат з цитатою 47-ї статті Конституції України, яка гарантує громадянам України право на житло, а також плакат з цитатою з Закону України "Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків". Окрім того, в руках пікетувальників були плакати з гаслами: "Владо, де Загальнодержавна цільова програма передачі гуртожитків?!!", "Досить відписок! Припиніть чиновницький "футбол"!", "#Селянська25 Поверніть нам наше!".

На пікеті був присутній голова Харківської обласної організації ВО "Свобода" Ігор Швайка. Очільник харківських свободівців звернувся до голови Харківської облдержадміністрації Ю. Світличної з вимогою вжити всіх заходів для тиску на центральний орган виконавчої влади ‒ Міністерство освіти та науки України, а також на Кабінет Міністрів України з метою реалізації права громадян на безоплатне отримання у власність того житла, яке вони протягом тривалого часу займають на законних підставах.

"Нам байдуже, якими красивими словами обласна адміністрація та її керівництво будуть називати свої дії: робочими групами, консультативними нарадами, офісами реформ або проектними кабінетами. Наші вимоги є простими і зрозумілими: обов'язок виконавчої влади ‒ втілити в життя норми Законів, якими громадянам гарантується право на житло. В конкретному випадку наша мета буде досягнута лише тоді, коли майже 100 харківських родин отримають у власність належне їм житло", ‒ зазначено в заяві Ігоря Швайки.

Ігор Швайка - очільник Харківської "Свободи"
Ігор Швайка - очільник Харківської "Свободи"

Письмовий варіянт звернення було передано до приймальні очільниці Харківщини. Повний текст звернення наводимо нижче.

Світлини з пікету за посиланням: kharkiv.svoboda.org.ua

Нагадаємо, 8 листопада 2017 року Харківська "Свобода" пікетувала сесію Харківської міської ради у справі мешканців Селянської, 25: kharkiv.svoboda.org.ua

Звернення голови Харківської обласної організації ВО "Свобода".

Голові.

Харківської обласної державної адміністрації.

Світличній Ю.О.

До Харківської обласної організації ВО "Свобода" звернулися за підтримкою мешканці гуртожитку "Регіонального центру професійної освіти швейного виробництва та сфери послуг". Протягом понад 10 років мешканці не можуть домогтися передачі будівлі гуртожитку до комунальної власності для реалізації свого права на приватизацію житла. Гуртожиток розташовано за адресою: Харків, вул. Селянська, 25.

Цього року ухвалений черговий закон, спрямований на "реалізацію" прав мешканців гуртожитків. Люди, які займають доволі невеликі житлові площі в таких будинках зраділи, що нарешті зможуть отримати належне їм житло у власність. Але та радість була передчасна.

В конкретній ситуації балансоутримувачем є Міністерство освіти і науки України. На неодноразові звернення вже поточного року мешканцям гуртожитку на Селянській, 25 відповідали: цей будинок то без документів, то він має якийсь особливий статус, то призначений лише для проживання учнів та викладачів училища тощо.

Харківська обласна організація Всеукраїнського об'єднання "Свобода" провела нещодавно пікетування Харківської міської ради з вимогою прийняти до комунальної власності будівлю колишнього гуртожитку Завода імені Шевченка і забезпечити право на приватизацію житла мешканцями.

Громадяни, які проживають в згаданому гуртожитку своїми узгодженими діями продемонстрували місцевій владі та комунальним службам, що є реальними господарями свого житла. Питання стосувалися приведення в робочий стан занедбаної роками інфраструктури, відновлення системи опалення тощо.

Ми вимагаємо від Харківської обласної державної адміністрації як органу виконавчої влади вжити всіх заходів для тиску на такий центральний орган виконавчої влади як Міністерство освіти та науки України, а також на Кабінет Міністрів України для втілення в життя норм Закону України "Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків" та інших актів законодавства України з метою реалізації права громадян на безоплатне отримання у власність того житла, яке вони протягом тривалого часу займають на законних підставах.

Нам байдуже, якими красивими словами обласна адміністрація та її керівництво будуть називати свої дії, робочими групами, консультативними нарадами, офісами реформ або проектними кабінетами. Наші вимоги є простими і зрозумілими: обов'язок виконавчої влади ‒ втілити в життя норми Законів, якими громадянам гарантується право на житло.

В конкретному випадку наша мета буде досягнута лише тоді, коли майже 100 харківських родин отримають у власність належне їм житло.

Голова.

Харківської обласної організації Ігор Швайка.

Прес-служба Харківської обласної організації ВО "Свобода"