ВО "Свобода"

ENG

25 листопада 2017
У Харкові свободівці вшанували пам'ять знищених голодом українців
У Харкові свободівці вшанували пам'ять знищених голодом українців

25 листопада 2017 року харківські свободівці вшанували пам'ять знищених голодом українців. Спочатку активісти Харківського осередку ВО "Свобода" відвідали Заупокійну Святу Літургію у Свято-Дмитрівському храмі Української Автокефальної Православної Церкви. Після цього націоналісти поклали квіти на Меморіялі пам'яти жертв Голодомору. Пізніше, в Молодіжному парку, біля першого в Україні пам'ятного Хреста жертвам Голодомору 1932-33 рр., свободівці взяли участь у жалобному мітингу. Окрім того, на одній з алей Молодіжного парку, біля Хреста пам'яти жертв Голодомору, працювала свободівська пересувна науково-документальна виставка "Вбивство голодом - Геноцид".

"Трагедія Голодоморів в Україні ‒ це страшний урок нашої історії. За кожним загиблим під час Голодоморів є знищений цілий всесвіт людського життя. І сьогодні, коли триває війна в Україні, ми маємо усвідомлювати, що це є війна добра зі злом. І ми маємо мужньо обстоювати своє, аби в цій війні перемога була не за "русским миром", а за нашим християнським світом, бо завжди має перемагати світло любові", ‒ зазначив у свої промові настоятель Свято-Дмитрівського храму Харкова протоієрей Віталій Зубак.

"Нищення мільйонів українців голодом ‒ це прояв московсько-української війни, яка останні 300 років триває в Україні. Ця страшна трагедія сталася не сама по собі. Режими кривавої Московії мали різні прізвища, але ніколи не міняли своїх українофобських позицій. У системі цих поглядів заперечується саме існування української нації та української держави. Для того, аби убезпечити себе від геноцидів в майбутньому, Україна сьогодні має вимагати не просто визнання Голодомору геноцидом української нації, але й категорично вимагати покарання та засудження винних в цій трагедії. Країну-агресора, країну-терориста, що й сьогодні атакую нашу державу, буде покарано. Бо безкарність веде тільки до повторень страшних злочинів проти людства", ‒ наголосив у своєму виступі голова Харківської обласної організації ВО "Свобода" Ігор Швайка.

Світлини за посиланням: kharkiv.svoboda.org.ua

Прес-служба Харківської обласної організації ВО "Свобода"