ВО "Свобода"

ENG

29 січня
У Харкові націоналісти вшанували сторіччя чину Героїв Крут смолоскипним маршем
У Харкові націоналісти вшанували сторіччя чину Героїв Крут смолоскипним маршем

29 січня 2018 року активісти харківських осередків політичних партій Всеукраїнського об'єднання "Свобода", "Національного корпусу", "Правого сектору", громадських організацій "Сокіл", "Східний корпус", "Фрайкор", "Права молодь" та инших націоналістичних і патріотичних організацій провели смолоскипний марш до 100-річчя чину Героїв Крут. Марш відбувся на вулиці Сумській у середмісті Харкова, розпочавшись на майдані Свободи і завершився на майдані Конституції.

По завершені, перед учасниками маршу виступили лідери організацій-організаторів маршу: голова Харківської оласної організації ВО "Свобода" Ігор Швайка, керівник Харківського осередку ВГО "Сокіл" Валентин Дебелий, народний депутат України Андрій Білецький, очільник обласної організації партії "Національний Корпус" Максим Жорін, лідер Харківського осередку НВР "Правий сектор" Юрій Пономаренко, лідер ГО "Фрайкор" Георгій Тарасенко.

"Сто років тому Герої Крут надали своїм чином шанс Україні відбутися національною державою ще на початку ХХ-го століття. Але тодішня владна верхівка не скористалася їм в повній мірі. Змарнували шанс "Грушевські" та "Вінниченки", запізно ухвалювавши вкрай необхідні рішення та ігноруючи думку націоналістів свого часу, зокрема Міхновського. Ми маємо не просто пам'ятати уроки 1917-22 років, але й усвідомити той досвід, не допустити повторення помилок нашої історії. Адже нині знову, як і сто років тому Москва знову атакувала Україну, сьогодні демо-ліберальна владна верхівка на чолі з Президентом Порошенком "лягають" під волю іноземних центрів впливу. В цій ситуації ми чітко розуміємо, що лишень об'єднанні націоналісти можуть врятувати Україну. Пам'ятаючи українські визвольні змагання, ми маємо рухатись вперед. Ми маємо досягти миру на нашій землі, здобувши перемогу, а не капітулюючи перед ворогом, ми маємо знищити олігархічний лад в країні та побудувати справедливу національну державу, яку б поважали в світі. Україна повинна бути не об'єктом міжнародної політики, але її суб'єктом", ‒ наголосив у своєму виступі голова Харківської "Свободи" Ігор Швайка.

Світлини за посиланням: facebook.com.

Прес-служба Харківської обласної організації ВО "Свобода"