ВО "Свобода"

ENG

21 лютого
У Харкові активісти "Свободи" вимагали гідного вшанування Героїв Небесної Сотні
У Харкові активісти "Свободи" вимагали гідного вшанування Героїв Небесної Сотні

21 лютого 2018 року активісти Всеукраїнського об'єднання "Свобода" пікетували чергову сесію Харківської міської ради з вимогою гідного вшанування Героїв Небесної Сотні. Свободівці тримали в руках плакати, на яких було зазначено: "Чотири роки тому…" та дата "18-22.02.2014". Очільник Харківської міської організації ВО "Свобода" Олег Дебелий вшанував поіменно усіх Героїв, що загинули під час Революції Гідности. Серед них пікетувальники вшанували 19-х побратимів ‒ членів ВО "Свобода" та 3 харківців: Влада Зубенка (член ВО "Свобода"), Юрія Паращука (член ВО "Свобода"), Євгена Котляра (активіст ГО "Зелений фронт"). Усіх героїв на пікеті було вшановано хвилиною мовчання. Активісти вимагали, аби сесія міськради також розпочалася з хвилини мовчання та поіменного вшанування Героїв Небесної Сотні.

Тому… 18-22.02.2018
Тому… 18-22.02.2018

"Вшанування героїв сучасної української історії не повинно бути формальним. Але саме так і відбувається нині у Харкові. В ці дні, коли ми згадуємо трагічні події чотирирічної давнини, українці вшановують героїчний чин учасників Революції Гідности. Недостатньо просто формально назвати вулицю чи сквер, чи майдан на честь Небесної Сотні. Недостатньо формально роздати розпорядження про проведення скорботних заходів в школах та вишах. Як недостатньо й формальної наліпки "день героїв Небесної Сотні" на екранах телевізорів. Пам'ять ‒ це питання щирого осмислення подій 18-22 лютого 2014 року.

Пам'ять не може бути формальною
Пам'ять не може бути формальною

Коли промовляєш кожне ім'я Героя Небесної Сотні, його вік, назву міста чи селища, з якого вони приїхали на Майдан ‒ таке осмислення приходить. Тоді ти усвідомлюєш, чому у Харкові має бути мемореяльний комплекс Небесної Сотні, якого досі не існує. Ми не маємо права забути про чин Небесної Сотні, як і про подвиг тисячів загиблих на фронті новітньої московсько-української війни. Так само, як ми не маємо права формалізувати вшанування їхньої пам'яти", ‒ наголосив, виступаючи перед активістами, очільник Харківського міського.

осередку ВО "Свобода" Олег Дебелий.

Олег Дебелий - голова Харківської міської Свободи
Олег Дебелий - голова Харківської міської Свободи

Більше світлин на офіційній сторінці Харківської "Свободи" в Facebook: facebook.com.

Прес-служба Харківської обласної організації ВО "Свобода"