ВО "Свобода"

ENG

23 лютого
Націоналісти вимагають піднімати у Харкові червоно-чорний прапор на українські свята
Націоналісти вимагають піднімати у Харкові червоно-чорний прапор на українські свята

Розуміючи істинну ідеологію червоно-чорного свята ‒ прапора країни, яка охоплена боротьбою, з нагоди 89-річчя від Дня створення ОУН, рекомендувати підняття біля адміністративного будинку Харківської міської ради, а також на будівлях, у яких розміщуються органи місцевого самоврядування, революційного прапора ОУН поруч з державним прапором у певні дати, пов'язані із визначними подіями національно-визвольної боротьби та вшануванням пам'яті Героїв визвольних змагань початку ХХ століття. Про це йдеться у звернені націоналістів до Харківської міської ради.

Під документом свої підписи поставили: голова Харківської обласної організації ВО "Свобода" Ігор Швайка, очільник крайового осередку ОУН Олександр Ґава, керівник Харківського обласного "Соколу" Валентин Дебелий, голова Харківського осередку НВР "Правий сектор" Юрій Пономаренко.

"Саме з цим прапором наші попередники боролися проти будь-яких окупантів. З цим прапором українці вистояли на Майдані під час Революції Гідности. Нині на східному фронті новітньої московсько-української війни наші вояки захищають Україну з червоно-чорним прапором. Все свідчить про величезне значення для українського суспільства революційного стягу. Рішення про підняття червоно-чорного прапора поруч з державним вже ухвалені в низці міськрад України, зокрема в Тернополі, де міським головою є наш побратим Сергій Надал. Червоно-чорний прапор ‒ це символ нашої боротьби за українську державу, за нашу волю, за незалежність", ‒ наголосив, коментуючи звернення, голова Харківської обласної організації ВО "Свобода" Ігор Швайка.

Націоналісти назвали дати, до яких вимагають підняття червоно-чорного прапора у Харкові:

1 січня День народження голови Проводу ОУН Степана Бандери.

3 лютого Створення ОУН.

5 березня Річниця з дня смерті генерал-хорунжого, головнокомандувача УПА Романа Шухевича.

21 травня День пам'яті жертв політичних репресій.

Четверта неділя травня Свято Героїв.

14 червня День народження полковника Армії УНР, команданта УВО, першого голови Проводу українських націоналістів Євгена Коновальця.

30 червня Проголошення Акту відновлення Української держави, день народження генерал-хорунжого, головнокомандувача УПА, голови Секретаріату УГВР Романа Шухевича.

30 липня Створення УВО.

14 жовтня День захисника України, день створення УПА.

Прес-служба Харківської обласної організації ВО "Свобода"