ВО "Свобода"

ENG

22 березня
Харківська обласна рада відмовилася піднімати червоно-чорні стяги на українські свята
Харківська обласна рада відмовилася піднімати червоно-чорні стяги на українські свята

Про це йдеться в листі за підписом першого заступника голови Харківської обласної ради Віктора Коваленка. В облраді вважають, що для підняття революційного червоно-чорного прапора немає законних підстав. Нагадаємо, у лютому місяці поточного року націоналісти Харкова ‒ ВО "Свобода", НВР "Правий сектор", ОУН, ВГО "Сокіл" ‒ звернулися до облради з вимогою піднімати поруч з державним червоно-чорний стяг на дати, пов'язані з національно-визвольними змаганнями ХХ-го сторіччя (kharkiv.svoboda.org.ua).

В Харківській "Свободі" обурені "відпискою" чиновників, але не приховують, що подібне рішення було очікувано від "закоренілих регіоналів і членів секти однотурового".

"Чи ми чекали иншого рішення від закоренілих регіоналів і членів "секти однотурового"? Звісно, ми не такі наївні. Чи не вбачає в такому вчинку Харківська обласна рада потуранню польським шовіністам, які топчуться по святим для кожного українця питанням і по історії наших національно-визвольних змагань? Не впевнений, що вони самі знають про такі цінності. Бо в більшості своїй український паспорт в них прийшов на заміну "сєрпасто-молоткастому", а мізків українських на додаток до паспортної книжечки не надіслали. Який вихід? Боротися і перемагати для формування націоналістичної більшостіи в Парламенті і місцевих радах. Для втілення наших світоглядних позицій в життя", ‒ коментує отриманий лист очільник Харківського обласного осередку ВО "Свобода" Ігор ШВАЙКА.

Зазначимо також, що рішення про підняття червоно-чорного прапора на ряду з державним під час певних дат, пов'язаних з національно визвольними змаганнями, за ініціятиви свободівців ухвалені в низці українських міст. Зокрема у Львові, Тернополі, Луцьку, Івано-Франківську, Хмельницькому, Житомирі, Чернівцях, Черкасах та ін.. Представники фракції ВО "Свобода" зареєстрували подібне рішення і в Київраді.

Перелік дат, до яких свободівці пропонують підняття червоно-чорного прапора.

1 січня ‒ День народження голови Проводу ОУН Степана Бандери.

3 лютого ‒ Створення ОУН.

5 березня ‒ Річниця з дня смерті генерал-хорунжого, головнокомандувача УПА Романа Шухевича.

21 травня ‒ День пам'яті жертв політичних репресій.

Четверта неділя травня ‒ Свято Героїв.

14 червня ‒ День народження полковника Армії УНР, команданта УВО, першого голови Проводу українських націоналістів Євгена Коновальця.

30 червня ‒ Проголошення Акту відновлення Української держави, день народження генерал-хорунжого, головнокомандувача УПА, голови Секретаріату УГВР Романа Шухевича.

30 липня ‒ Створення УВО.

14 жовтня ‒ День захисника України, день створення УПА.

Прес-служба Харківської обласної організації ВО "Свобода"