ВО "Свобода"

ENG

18 квітня
Харківські свободівці виступили на підтримку Антиолігархічного пакету докорінних перетворень
Харківські свободівці виступили на підтримку Антиолігархічного пакету докорінних перетворень

18 квітня 2018 року активісти Всеукраїнського об'єднання "Свобода" пікетували чергову сесію Харківської міської ради. Свободівці вимагали у депутатів міськради звернутися до Верховної Ради України з вимогою термінового ухвалення Антиолігархічного пакету докорінних перетворень. Активісти тримали в руках плакати із зазначеними на них напрямами деолігархізації та посиланнями на конкретні законопроєкти, що їх необхідно негайно ухвалити.

Свободівці тримають плакати з напрямками деолігархізації
Свободівці тримають плакати з напрямками деолігархізації

Всеукраїнське об'єднання "Свобода" наголошує, що Єдиний шлях подолати олігархію ‒ це запровадити в життя Антиолігархічний пакет докорінних перетворень. Майже всі необхідні законопроєкти вже є:

1. Повернення капіталів з офшорів i ліквідація схем виведення грошей з України:

− проєкт Закону № 0001-1 від 02.12.2014 "Про денонсацію Конвенції між Урядом України і Урядом Республіки Кіпр про уникнення подвійного оподаткування та запобігання податковим ухиленням стосовно податків на доходи та Протоколу до неї";

− проєкт Закону № 1112 від 28.11.2014 "Про повернення капіталів, що перебувають та зареєстровані в Республіці Кіпр, офшорних зонах та інших юрисдикціях, звільнених від подвійного оподаткування, або тих, що мають пільговий режим оподаткування".

2. Демонополізація та ліквідація олігархічної моделі економіки:

− проєкт Закону № 1109 від 28.11.2014 "Про ліквідацію приватних монополій".

3. Заборона приватизації стратегічних підприємств:

− проєкт Закону № 2424а від 21.07.2015 "Про внесення змін до Закону України "Про приватизацію державного майна" (щодо мораторію на приватизацію державного майна до стабілізації ситуації у державі)".

4. Деолігархізація енергетики та справедливі тарифи:

− проєкт Закону № 6341 від 11.04.2017 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо забезпечення енергетичної безпеки України)" (націоналізація електрогенерації);

− проєкт Закону № 6583 від 12.06.2017 "Про внесення змін до Закону України "Про ринок природного газу" (щодо особливостей функціонування газорозподільної системи)" (націоналізація енергогенерації);

− проєкт Закону № 2408а від 17.07.2015 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо порядку використання природного газу, видобутого на території України".

5. Земля ‒ власність нації:

− проєкт Закону № 2906 від 19.05.2015 "Про заборону торгівлі землею сільськогосподарського призначення".

Земля - власність нації
Земля - власність нації

"Олігархія ‒ це є ракова пухлина українського суспільства. Тільки подолавши олігархічний лад в Україні, українці зможуть сподіватися на якісні прориви в економіці, в соціяльній політиці, в подолані корупції. Ми дуже часто чуємо про те, що головною причиною наших негараздів є корупція. Але корупція лишень прояв влади олігархів в Україні. Не існує жодної успішної країни світу, де б олігархія мала всі важелі влади, як це відбувається в нашій країні. Цей злочинний по своїй суті вузол зрощення великого капіталу, влади та медія має бути розрізаний. І ножиці для цього націоналісти вже приготували ‒ це наш пакет антиолігархічних законопроєктів. Ми вимагаємо, аби наша Харківська міська рада звернулася до депутатів Верховної Ради України, аби народні депутати терміново ухвалили ті дієві Закони, що дозволять повернути кошти з офшорів, знищать приватні монополії, захистять стратегічні підприємства та землі сільгосппризначення від продажу (читай розбазарювання), приберуть олігархів з енергетики, що дозволить встановити справедливі тарифи на енергоносії. Всі Закони вже давно написані та зареєстровані. Треба мати політичну волю та терміново їх ухвалювати. Якщо ж у Верховній та місцевих радах сидять служки олігархів, то такі ради потрібно міняти. Всі можливості у виборця для того є", ‒ наголосив у своєму виступі голова Харківської міської організації ВО "Свобода" Олег ДЕБЕЛИЙ.

Олег Дебелий - голова Харківської міської Свободи
Олег Дебелий - голова Харківської міської Свободи

Прес-служба Харківської обласної організації ВО "Свобода"