ВО "Свобода"

ENG

8 травня
Свободівці вшанували пам'ять усіх жертв Другої світової війни. Поминальна акція відбулася на трьох меморіялах міста
Свободівці вшанували пам'ять усіх жертв Другої світової війни. Поминальна акція відбулася на трьох меморіялах міста

8 травня 2018 року активісти ВО "Свобода" разом з представниками консисторії Харківсько-Полтавської єпархії УАПЦ, Харківського екзархату УГКЦ вшанували пам'ять усіх жертв Другої світової війни. Після Заупокійної літургії у Свято-Дмитрівському храмі Харкова, яку відправив архиєпископ Харківський і Полтавський Ігор (Ісіченко), учасники акції взяли участь у панахидах, що відбулися біля могил біля могил воїнів Війська Польського (Меморіял жертв тоталітаризму, Харківський лісопарк), на меморіялі Радянської Армії ("Меморіял Слави") та на місці зруйнованого пам'ятного знака воякам Української Повстанської Армії (Молодіжний парк).

Неприємний інцидент трапився, коли учасники акції вшановували пам'ять загиблих на Меморіялі Слави. Вперше за історію проведення цих заходів їхніх учасників не допустили до каплиці-ротонди, встановленої Харківською муніципальною владою на місці поховання воїнів Радянської Армії. Попри те, що клирики Харківської єпархії Московського Патріярхату вже відправили там панахиду під час урочистого покладення квітів державною владою о 10.00, невеличка група священнослужителів і мирян цієї конфесії окупувала каплицю-ротонду перед 13.00 і безперервно правила там максимально довгі заупокійні богослужіння з єдиною метою: не допустити відправи інших конфесій. Звернення учасників поминальної акції до присутніх на меморіялі поліцейських і чиновників обласної адміністрації не дали наслідків. Лишилося стати обіч каплиці-ротонди біля символічних могил похованих на меморіялі воїнів і відправити там панахиду та покласти квіти на ці могили. Відправа супроводжувалася навмисне голосним співом сусідньої групи прихильників Московського Патріярхату. Аби не піддаватися на цю провокацію, учасники акції, трохи зачекавши, провели акції обабіч каплиці. Щодо цього інциденту архиєпископ Харківський і Полтавський Ігор зробив заяву: uapc.org.ua

Урок патріотичного виховання
Урок патріотичного виховання

Окрім традиційного вшанування на харківських меморіялах, активісти та прихильники ВО "Свобода" провели урок патріотичного виховання в одній з харківських шкіл. Урок також був приурочений річниці закінчення Другої світової війни у Европі. Ветеран московсько-української війни, боєць батальйону "Січ", комбатант ГО "Легіон Свободи" Костянтин Гавриш разом з очільником Харківського "Соколу", свободівцем Валентином Дебелим плідно поспілкувалися з учнями 6го та 7го класів, поділилися військовими та вишкольними спогадами, пригадали загиблого побратима ‒ героя війни Мирослава Мислу. Діти розпитували про військове життя та історичні паралелі новітньої та Другої Світової війни. Доповідачі донесли до молодих українців історичну правду та наголосили, що допоки окупанти не приберуться з української землі, не можна забувати про те, що за кілька десятків кілометрів від Харкова триває війна.

Світлини з поминальних акцій на харківських меморіялах за посиланням: kharkiv.svoboda.org.ua

Світлини з уроку патріотичного виховання на офіційній сторінці Харківської "Свободи" у Facebook: facebook.com.

Прес-служба Харківської обласної організації ВО "Свобода"