ВО "Свобода"

ENG

15 травня
Харківська "Свобода" долучилася до Всеукраїнської акції "Ні виборам за законом Януковича"
Харківська "Свобода" долучилася до Всеукраїнської акції "Ні виборам за законом Януковича"

15 травня 2018 року в усіх обласних центрах України відбулася акція на підтримку зміни виборчого законодавства. Акція мала назву "Ні виборам за законом Януковича". У Харкові до заходу долучилися активісти Харківського обласного осередку Всеукраїнського об'єднання "Свобода". Окрім ВО "Свобода" зміну виборчого законодавства підтримали понад десять політичних сил та громадських рухів. Зокрема на акції були присутні активісти "Національного корпусу", ОУН, ВО "Батьківщина", Об'єднання "Самопоміч", політичної партії "Громадянська позиція", "Руху нових сил", "Демальянсу", "Сили людей" та інших.

Очільник Харківської міської "Свободи" Олег Дебелий, виступаючи перед учасниками акції наголосив на тому, що націоналісти послідовно виступають за пропорційну виборчу систему з відкритими виборчими списками. Окрім того, вже кілька років в парламенті свободівцями зареєстровано законопроєкт, який має впровадити цю виборчу систему.

Олег Дебелий - голова Харківської міської Свободи
Олег Дебелий - голова Харківської міської Свободи

"Вже понад 15 років в свободівській "Програмі захисту українців" існує пункт про впровадження в Україні відкритих виборчих списків та пропорційної виборчої системи. Тому ми, звісно, вітаємо сьогоднішню акцію. Ми бачимо сьогодні тут понад десять політичних сил, і звичайно серед них немає влади. Бо влада тримається за мажоритарну систему мертвою хваткою. Але для всіх тут присутніх, як і для абсолютної більшости українців, нині очевидним є факт, що "мажоритарка" є злом для України. Адже абсолютна більшість мажоритарників просто-напросто "купили" свої округи. За гречку, як у Чернигові, за "200 гривень і лямпочку", як на Луганщині. На мажоритарних округах, за дуже нечастим виключенням, під час виборчих кампаній конкурують не ідеології, не виборчі програми партій, а гаманці олігархів. В результаті нардепи-мажоритарники, абсолютна більшість з них, є цілком залежні від олігархату, що нині панує в Україні. Вони перетворюються в служок олігархів, захищаючи інтереси кількох сімей в Україні, плюючи на інтереси цілого народу України. Очевидно, що виборчий закон, що був ухвалений ще за часів Януковича, в інтересах Януковича, яким нині вміло користуються провладні партії, треба негайно змінювати, аби наступні парламентські вибори відбулися в Україні вже за новим виборчим законодавством", ‒ наголосив голова Харківської міської організації ВО "Свобода" Олег Дебелий.

Світлини з акції за посиланням: kharkiv.svoboda.org.ua

Прес-служба Харківської обласної організації ВО "Свобода"