ВО "Свобода"

ENG

17 травня
До Всесвітнього дня вишиванки свободівці Харкова організували масштабний парад
До Всесвітнього дня вишиванки свободівці Харкова організували масштабний парад

17 травня 2018 року активісти Всеукраїнського об'єднання "Свобода" організували у середмісті Харкова масштабний парад до Всесвітнього дня вишиванки. До свободівців долучилися мешканці міста, які дуже приязно поставилися до ідеї проведення Параду вишиванок у Харкові. Учасники акції стартували від майдану Свободи, пройшлися вулицею Сумською та фінішували на майдані Конституції.

Вулиця Сумська. Харків. Парад вишиванок. 17.05.2018
Вулиця Сумська. Харків. Парад вишиванок. 17.05.2018

"Два роки поспіль Харківська "Свобода" організовувала Парад вишиванок на День прапора ‒ 23 серпня. Але сьогодні ми запропонували мешканцям Харкова "вигуляти" їхні вишиванки у Всесвітній день української вишитої сорочки. У свободівських соціяльних мережах ми створили опитування з питанням ‒ чим є для кожного українця вишиванка. (facebook.com) У цьому опитуванні найбільше голосів учасники мережі віддали за відповідь: "Український оберіг". Це достатньо показовий факт того, як шанобливо ставляться українці до традиційних вишитих сорочок. Це не просто модний тренд чи данина минульщині. Немає тут прояву сумнозвісної "шароварщини". Вишита сорочка для українця є чимось справжнім. Таким собі маркером українського, можливо, найвідомішим у світі.

Що стосується Дня прапора, то ми проведемо у нашому місті Парад вишиванок і 23-го серпня. Окрім того, цьогоріч ми плануємо встановити певний рекорд, пов'язаний з національним прапором України. Тому вже зараз розпочинаємо підготовку до наступного Параду вишиванок. Запрошуємо усіх харківців долучатися до наших акцій та слідкувати за анонсами", ‒ наголосив очільник Харківської міської "Свободи" Олег Дебелий.

Окрім того зазначимо, що під час Дня вишиванки на двох центральних майданах Харкова (майдані Свободи та майдані Конституції) працював доброчинний ярмарок Харківського осередку Всеукраїнського об'єднання українок "Яворина". Активістки цього жіноцького об'єднання поширювали власноруч зроблені сувеніри, смаколики тощо. Усі зібрані кошти будуть традиційно направлені на допомогу українському війську.

Ярмарок Харківської "Яворини"
Ярмарок Харківської "Яворини"

Більше світлин на офіційній сторінці Харківської "Свободи" у мережі Facebook: facebook.com.

Прес-служба Харківської обласної організації ВО "Свобода"