ВО "Свобода"

ENG

18 травня
У Харкові активісти вимагають вивести з-під захисних документів пам'ятник "кривавому маршалу" Жукову
У Харкові активісти вимагають вивести з-під захисних документів пам'ятник "кривавому маршалу" Жукову

18 травня 2018 року в Харкові в прес-центрі "Kharkiv Today" відбулася прес-конференція, присвячена зверненню активістів патріотичних та націоналістичних організацій до голови Харківської облдержадміністрації Юлії Світличної. У зверненні активісти вимагають ініціювати виведення монумента Жукову, що на проспекті ім. П. Григоренка, з Реєстру монументального мистецтва. Це необхідно для демонтажу пам'ятника "кривавому маршалу", який підпадає під дію закону про декомунізацію. Від Всеукраїнської громадської організації "Сокіл" документ підписав очільник Харківського осередку, свободівець Валентин Дебелий.

В зверненні зазначено, що згідно рекомендації Українського інституту національної пам'яти, ім'я маршала Жукова підпадає під дію Закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки". Відповідно, пам'ятник Жукову в Харкові необхідно демонтувати.

Окрім Валентина Дебелого звернення підписали громадські діячі та депутати Харківської міської ради, а також очільник ВП ГО "Правий Сектор" Юрій Пономаренко, референт Харківського осередку "Національного корпусу" Попов А.В., керівник ВГО "Фрайкор" Георгій Тарасенко та інші.

Прес-служба Харківської обласної організації ВО "Свобода"