ВО "Свобода"

ENG

7 червня
У Харкові ВО "Свобода" пікетувала сесію облради на підтримку "Антиолігархічного пакету докорінних перетворень"
У Харкові ВО "Свобода" пікетувала сесію облради на підтримку "Антиолігархічного пакету докорінних перетворень"

7 червня 2018 року активісти Всеукраїнського об'єднання "Свобода" пікетували чергову сесію Харківської обласної ради. Свободівці вимагали у депутатів облради звернутися до Верховної Ради України з вимогою термінового ухвалення Антиолігархічного пакету докорінних перетворень. Активісти тримали в руках плакати із зазначеними на них напрямами деолігархізації та посиланнями на конкретні законопроєкти, що їх необхідно негайно ухвалити.

Виступає Олег Дебелий
Виступає Олег Дебелий

"113 місцевих рад по всій Україні вже ухвалили подібні звернення до українського парламенту. 151 один народний депутат підтримали внесення антолігархічного пакету до поряднку денного Верховної ради. Серед них лідери партій, які присутні й в Харківській облраді. Ми чітко розуміємо, що єдиним шляхом подолання олігархії є запровадити в життя наш Антиолігархічний пакет докорінних перетворень. Першочергові законопроекти вже навіть є ‒ давно написані й зареєстровані у Верховній Раді. Лишилося лишень ухвалити ті закони, проявити солідарність з українським народом, а не прислужувати олігархам, дбаючи тільки про їхні та власні кишені", ‒ наголосив під час пікету очільник Харківського міського осередку ВО "Свобода" Олег Дебелий.

Нагадаємо, "Антиолігархічний пакет докорінних перетворень це низка законодавчих ініціатив Всеукраїнського об'єднання "Свобода", направлених на подолання олігархічного ладу в Україні. Ці закони, після їхнього ухвалення, не просто послаблять, а взагалі позбавлять олігархів впливу на політику і економіку. Вони перестануть впливати на призначення чиновників, не зможуть запихати свої брудні лапи в бюджет і плодити монополії та недобросовісну конкуренцію.

Свободівці пропонують ухвали кілька законопроєктів за п'ятьма напрямками:

1. Повернення капіталів з офшорів i ліквідація схем виведення грошей з України:

− проект Закону № 0001-1 від 02.12.2014 "Про денонсацію Конвенції між Урядом України і Урядом Республіки Кіпр про уникнення подвійного оподаткування та запобігання податковим ухиленням стосовно податків на доходи та Протоколу до неї";

− проект Закону № 1112 від 28.11.2014 "Про повернення капіталів, що перебувають та зареєстровані в Республіці Кіпр, офшорних зонах та інших юрисдикціях, звільнених від подвійного оподаткування, або тих, що мають пільговий режим оподаткування".

2. Демонополізація та ліквідація олігархічної моделі економіки:

− проект Закону № 1109 від 28.11.2014 "Про ліквідацію приватних монополій".

3. Заборона приватизації стратегічних підприємств:

− проект Закону № 2424а від 21.07.2015 "Про внесення змін до Закону України "Про приватизацію державного майна" (щодо мораторію на приватизацію державного майна до стабілізації ситуації у державі)".

4. Деолігархізація енергетики та справедливі тарифи:

− проект Закону № 6341 від 11.04.2017 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо забезпечення енергетичної безпеки України)" (націоналізація електрогенерації);

− проект Закону № 6583 від 12.06.2017 "Про внесення змін до Закону України "Про ринок природного газу" (щодо особливостей функціонування газорозподільної системи)" (націоналізація енергогенерації);

− проект Закону № 2408а від 17.07.2015 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо порядку використання природного газу, видобутого на території України".

5. Земля ‒ власність нації:

− проект Закону № 2906 від 19.05.2015 "Про заборону торгівлі землею сільськогосподарського призначення".

Прес-служба Харківської обласної організації ВО "Свобода"