ВО "Свобода"

ENG

6 липня
Харківська "Свобода" розпочала збір підписів проти приватизації АТ "ТУРБОАТОМ"
Харківська "Свобода" розпочала збір підписів проти приватизації АТ "ТУРБОАТОМ"

6 липня 2018 року активісти Харківського осередку Всеукраїнського об'єднання "Свобода" розпочали збір підписів проти приватизації АТ "ТУРБОАТОМ". Свободівці розташували агітаційний намет з підписними листами біля однієї з прохідних заводу. Примітно, що охоронці підприємства, за власною ініціятивою або за наказом керівництва, злякавшись свободівців, викликали поліцію. Однак, патрульні не побачили в демонстрації активної громадянської позиції жодного порушення закону.

Охоронці "Турбоатома", злякавшись свободівців, викликали патруль поліції
Охоронці "Турбоатома", злякавшись свободівців, викликали патруль поліції

"Цьогоріч чинний уряд України анонсував черговий грандіозний "дерибан". Цього разу владці збираються позбутися перлин українського машинобудування. Зокрема, планується продаж всесвітньо відомого харківського заводу "Турбоатом". Це є категорично неприпустимим! Наявність державного контролю над стратегічними підприємствами ‒ це питання економічної безпеки України. Ті, хто хочуть продати подібні підприємства, є просто злочинцями, які діють проти інтересів українців, на догоду іноземних центрів впливу чи олігархату. Про те, аби продавати стратегічні підприємства, тим паче під час війни ‒ не може бути й мови! "Свобода" зробить усе, аби не допустити чергової хвилі деребану властности кожного громадянина України, що періодично відбувається ще від 90-х років", ‒ наголосив голова Харківської міської організації ВО "Свобода" Олег Дебелий.

ВО "Свобода" наголошує, що політсила послідовно виступає проти приватизації стратегічних підприємств. Народні депутати-націоналісти ще 2014 року зареєстрували в українському парламенті законопроєкт №2424-а, що забороняє здійснювати приватизацію стратегічних підприємств під час війни.

Листівка проти приватизації АТ "ТУРБОАТОМ"
Листівка проти приватизації АТ "ТУРБОАТОМ"

"Нинішні владці повторюють, як принизливу аксіому ‒ "держава не може бути ефективним власником та менеджером". По-перше ‒ це просто маячня. Адже держава не просто може, але і зобов'язана бути ефективним власником ‒ просто для цього керівники мають стояти на державницьких позиціях. Якщо в уряді Гройсмана того не виходить, то хай йдуть геть! В Україні дуже маленький державний сектор. На тлі польських чи австрійських 30% чи 20% у Сполучених Штатах Америки, в Україні держаний сектор економіки складає не більше 12%. Окрім того, владці та керівники від влади, заради індивідуальної вигоди, в рази занижували та занижують вартість державного майна, аби швидше його продати. Це є категорично не припустимим.

Тим паче, лишень повний бовдур, або відвертий диверсант міг додуматися ставити під загрозу існування справжньої перлини промисловості Харкова та України ‒ заводу "Турбоатом". Продукцію "Турбоатома" знають та використовують далеко за межами нашої країни:від Ісландії та Канади до Китаю й Малайзії. Як би банально це не звучало, він є візитівкою Харкова. Харків ‒ місто творців, а не гендлярів. І саме творці працюють на цьому підприємстві. Ми зробимо все для того, аби гендлярі не вкрали у мешканців Харкова "Турбоатом"", ‒ наголошує голова Харківського обласного осередку ВО "Свобода", народний депутат VII скликання, міністр агрополітики України в 2014 році Ігор Швайка.

Прес-служба Харківської обласної організації ВО "Свобода"